Кличко готовий бути мером Комсомольська

Флюгерська позиція Кличка відносно перейменування Московського проспекту на честь Степана Бандери в чергове демонструє відсутність власної позиції мера столиці

Кличко готовий бути мером Комсомольська…

Суперечка навколо вчорашнього рішення Київради відносно перейменуванням Московського проспекту на проспект Бандери призвела до несподіваної реакції столичного мера. Так, в ефірі проросійського телеканалу NewsOne, який пов’язують з нардепами від Опоблоку Євгеном Мураєвим та Вадимом Рабиновичем Віталій Кличко заявив, що може передумати щодо перейменування Московського проспекту. "Якщо будуть звернення, петиції від киян, то я не виключаю, що Київрада може переглянути цю назву", - сказав він. Кличко зазначив, що депутати Київради не можуть "йти в розріз бажанню громади". У той же час мер заявив, що не важливо чи подобається йому особисто нова назва проспекту. "Головне, щоб громаді подобалося", - підсумував він.

Тим самим Кличко, який зараз аби сподобатися киянам влаштував цілу піар-кампанію на мораторії підвищення тарифів, вирішив швиденько заховати голову в пісок з ще одним дискусійним питанням. Власне, соцмережі зараз розділилися мало не навпіл відносно доцільності появи в Києві проспекту Степана Бандери. Дехто говорить, що тим самим Україна образить дружню Польщу, а дехто відповідає - ну і що? Мабуть, тому Кличко й обрав тактику такого собі флюгера. Цікаво, що говорячи про громаду Кличко, мабуть, забув, що на новоспеченому проспекті Бандери нема своєї громади: тут нема жодного житлового будинку. Йдеться лише про офіси та магазини.

Загалом, Кличко який як мер Києва також є головою Київради ще вчора мав змогу зупинити голосування за дане рішення. Втім, йому це було вигідно, щоб відвернути увагу від інших спірних питань, які розглядала Київрада. Виходить, що Кличко сам влаштував дане голосування, а тепер, побачивши неоднозначну реакцію, швиденько відкатує назад.

Сказав би публічно, що, мовляв, я - проти проспекту Бандери в Києві. Або за. А так виходить, що він ні за, ні проти.

Чи варто запитувати тепер, після голосування Київради позицію громади? Загалом, в Києві точно знайдеться 10 тисяч підписів за відповідну петицію. Втім, це не буде показником того, що столична громада справді не підтримує дане рішення.

Тут варто згадати історію з Горішніми Плавнями (екс-Комсомольском), де громада не хоче проводити декомунізацію. Це повинно зупиняти владу? Ні, бо інакше весь процес загальмується наглухо.   

Іншими словами, якщо вже Київрада на чолі з Кличком вирішила голосувати, то треба стояти до кінця. Втім, Кличко знову продемонстрував свою половинчастість та відсутність політичної волі. А враховуючи його союз з Сергієм Льовочкіним, про який пишуть ЗМІ, для Кличка такий відкат – це данина поваги до свого спонсора з "Опоблоку".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme