Ким був загиблий журналіст Щетинін: радник Гобліна та ворог Путіна

Сьогодні стало відомо про самогубство в Києві російського журналіста Олкесандра Щетиніна. Depo.ua вирішив розповісти про те, ким був цей персонаж

Ким був загиблий журналіст Щетинін: радн…

Сьогодні стало відомо про те, що вночі з 27 на 28 серпня в квартирі на вулиці Костянтинівській був знайдений мертвим російський журналіст Олександр Щетинін. Зазначалося, що його знайшли друзі, які приїхали святкувати день народження Щетиніна. Столична поліція підтвердила смерть росіянина. Коли на місце події прибула слідчо-оперативна група, на балконі виявили чоловіка із вогнепальним пораненням голови. Під час огляду місця події правоохоронці вилучили стріляну гільзу, травматичний пістолет, магазини до нього та передсмертну записку. Двері у квартиру були зачинені, обстановка у помешканні не порушена. Відомості про подію були зареєстровані відповідним чином, відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) КК України з додатковою правовою кваліфікацією - "самогубство".

У ЗМІ написали, що нещодавно одному з близьких Олександр відправив електронний лист, в якому повідомлялося про намір вчинити самогубство.

Олександр Щетинін народився 1962 року у Росії. У 1996 році він став засновником інформаційного агентства "Новий Регіон". З 2004 по 2012 рік Щетинін жив у Криму, де відкрив редакцію свого агентства. При цьому, у 2007-2009 роках він був радником нинішнього гауляйтера Криму Сергія Аксьонова.

"Спочатку я був його радником і консультантом. І я, до речі, перший раз привіз його в Москву, намагаючись його там з кимось познайомити. Я вже розповідав, що він був вражений, побачивши Moscow City, і сказав фразу про те, що "один такий будинок продати - і можна купити весь Сімферополь. Чому вони нам не дають грошей?". Тому я ручаюсь, що в той момент у нього не мала жодних стосунків ні з Кремлем, ні з ФСБ, ні з кимось ще. Вони виникли після 2009 року, коли я перестав з ним працювати. А співпрацювати з ним перестав, тому що побачив його безпринципність: на виборах треба перемагати, а він повністю ліг під Джарти. Тоді ж була Макіївська окупація Криму. Він домовився з ними, що отримає 3,5%, і рівно стільки він отримав голосів. Я припинив з ним працювати ще до результатів виборів", - сказав він.

Президента Росії Володимира Путіна він називав особистим ворогом. "Багато років я є категоричним противником нинішньої фашистської диктатури в Росії. Путін – мій особистий ворог. Я завжди вірив, що диктатуру ми зможемо перемогти, а Росія буде вільною", – заявив Щетинін в одному з інтерв'ю.

Також він розповів про те, як опинився в Україні. По його риториці, власне можна судити щодо ступені "консервації" даного російського журналіста. "Перший раз я приїхав до Києва пізно, навесні 2004 року - якраз йшла підготовка до Помаранчевої революції", - говорив він. - "Коли стало складно пишатися тим, що ти російський журналіст і почалася війна, я прийняв рішення - і з двох країн вибрав Україну, тому що розірватися на дві ніяк не виходило". Після цього рішення "Новий регіон" закрив 11 з 13 регіональних відділень. Залишилося лише дві редакції – в Україні та у Прибалтиці.

Сам Щетинін говорив про те, що він фінансує редакцію з власної кишені, зазначаючи, що грошей в нього залишилося не так багато, і скоро йому доведеться шукати інвесторів. Тепер після смерті головреда майбутнє "Нового регіону" знаходиться під серйозним питанням...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme