Ким пожертвує Яценюк

Озвучивши «свій» склад уряду, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк фактично запустив активну стадію торгів за крісла у Кабміні

Ким пожертвує Яценюк

Сьогоднішня прес-конференція Арсенія Яценюка стала повною несподіванкою не лише для журналістів, а й для деяких членів потенційного уряду.

Буквально через годину після оприлюднення главою Кабміну «свого складу» послідувала заява «Блоку Петра Порошенка» про те, що кандидатури політсил-учасників коаліційного процесу з Яценюком не обговорювались. При цьому склалося враження, що ніхто не знав про своє несподіване «висунення». Ігор Жданов, зазначивши, що він перебуває у зоні АТО, відмовився прокоментувати ДеПо дану заяву Яценюка. Павло Розенко у Facebook назвав її «тролінгом», а Ганна Гопко дуже оперативно встигла відмовитися від роботи в уряді.

Проте презентація своєї версії складу уряду Яценюком означає, що глава Кабміну свідомо перейшов до «гарячої» стадії торгів, визначивши свою залізобетонну квоту в уряді і досить прозоро натякнувши на місця, де він готовий йти на поступки.

Отже, які посади Яценюк бачить «за собою», а які позиції готовий здати під час торгів?

У Кабміні за версією Яценюка сім крісел відходять команді Петра Порошенка - віце-прем'єра з регіональної політики (Володимир Гройсман), міністра економіки (Дмитро Шимків), міністра АПК (Леонід Козаченко), міністра освіти і науки (Сергій Квіт), міністра соцполітики (Павло Розенко), а також президентська квота - міністр оборони (Степан Полторак) і глава МЗС (Павло Клімкін). Дві посади - віце-прем'єра з аграрної політики (Іван Мірошниченко) і міністра екології (Ганна Гопко) - за версією Яценюка йдуть «Самопомочі». Одна посада - віце-прем'єра з гуманітарної політики Ігоря Жданова - віддається «Батьківщині», і ще одна - міністра молоді та спорту Дениса Силантьєва - «Радикальній партії України» Олега Ляшка.

Решта посад, за винятком міністра інфраструктури, з приводу якого Яценюк сказав, що ця посада є відкритою для обговорення, фактично йдуть під контроль прем'єр-міністра. Йдеться про главу МВС (Арсен Аваков), Мін'юсту (Павло Петренко), фінансовий блок (Мінфін - нинішній заступник голови даного міністерства, головний переговірник з МВФ Віталій Лісовенко), Мінпаливенерго (нинішній глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв). Цікаво, що Арсеній Яценюк навіть не згадав про посаду міністра Кабінету міністрів, очевидно, оскільки дана посада автоматично відходить «під» прем'єра.

Якщо ж говорити про висунення Арсенієм Петровичем на посади Міністерства охорони здоров'я (нинішній в.о. міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець) і Мінкульту (Євген Нищук) своїх людей, то ці посади явно розраховані для торгів. Нагадаємо, на МОЗ у Порошенка хочуть бачити №5 списку «БПП» Ольгу Богомолець, а на Мінкульт сватають Оксану Білозір, хоча після появи даної інформації в ЗМІ в АП, подейкують, вирішили пошукати альтернативну кандидатуру.

Є й своє питання щодо АПК. Не зовсім зрозуміло, навіщо в уряді ставити відразу двох людей, які займаються цією галуззю. Набагато логічніше було б поставити Леоніда Козаченка як досвідченого аграрія, віце-прем'єром - міністром аграрної політики. Очевидно, що і це питання буде порушене перед Арсенієм Яценюком на останній стадії торгів.

У цілому презентація свого складу уряду Яценюком вочевидь внесе свої корективи у досі закриті переговори між представниками президента і прем'єра. Очевидно, що думки всіх інших гравців будуть враховуватися в останню чергу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme