"Діамантовому прокурору" Корнійцю висунули нову підозру

Екс-заступнику прокурора Київської області Олександру Корнійцю висунуто ще одну підозру, і можливі ще дві додаткові

Про це під час прес-конференції заявив заступник генпрокурора Віталій Касько, передає кореспондент depo.ua.

"Слідство було закінчене у листопаді 2015 року та 4 січня 2016 року було направлено в суд для розгляду по суті. Проте у лютому, пару днів тому, нами було висунуто Корнійнцю нову підозру у вимаганні при обтяжуючих обставинах. Мова йде про епізод вимагання та одержання щомісячних коштів від власника підприємства, а потім і "віджимання" цього підприємства", - розповів Касько.

Він зазначив, що в той же день генпрокурор України Віктор Шокін видав наказ, яким ліквідував слідче управління генінспекції, слідчі якої виведені за штат,"і зробив все, щоб я не зміг довести цю справу до кінця".

Заступник генпрокурора також додав, що на підході ще два виробництва по Корнійцю, одне з них – про незаконне збагачення.

"Вже встановлено, що кошти, які надходили за навчання Анастасії Корнієць в Лондоні у 2011-2014 роках, становили понад 140 тис. стерлінгів (понад 200 тис. дол.), які оплачувалися офшорною компанією, номінальним директором якої був Ерік Ванагельс. Це прізвище відоме журналістам у справі про "вишки Бойка", чиї "вуха стирчать" за цією проплатою. Чому це було зроблено, думаю, справа часу", - підкреслив Касько.

Друга справа, за його словами, пов'язана з джерелами походження вилучених у Корнійця діамантів, сліди яких ведуть, ймовірно, до ще одного злочину.

"Не виключено, що після моєї відставки ці виробництва почнуть активно розвалюватися", - додав Касько.

Він повідомив, що за попередніми висновками експерта, який попереджений про кримінальну відповідальність за недостовірний результат, вартість діамантів становить тис.

Нагадаємо, на початку липня були затримані заступник керівника ГСУ Генпрокуратури Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. У Корнійця при обшуку виявили діаманти.

29 січня Вищий спецсуд не знайшов підстав для задоволення подання Апеляційного суду Києва про направлення справи "діамантових прокурорів" на розгляд в один з судів Київської області.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...