Кабмін сконцентрується на енергоефективності для України

Уряд сконцентрує зусилля на енергоефективності, що є чинником здобуття Україною незалежності

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Національної ради реформ з питань енергоефективності, повідомляє прес-служба Кабміну, передає depo.ua.

За його словами, сектор енергоефективності в Україні є перспективним, привабливим для інвестування і дозволить стимулювати видобуток газу в Україні, запроваджувати альтернативні джерела енергії та забезпечити енергетичну незалежність країни.

"Сьогодні настав період, коли ми сфокусувалися на енергоефективності України, на те, щоб отримувати свою незалежність за рахунок розвитку власного видобутку газу, впровадження альтернативних джерел енергії, нетрадиційних джерел палива. Я вважаю, що цей напрямок з надзвичайно високим потенціалом", - заявив Гройсман.

За його словами, питання енергоефективності сьогодні є дуже важливим. Відсутність енергозбереження та постачання газу з РФ протягом багатьох років зробило Україну залежною, зменшило конкурентоспроможність і породило багато викликів у всіх сферах. Крім того, за роки незалежності навмисне знищувалася видобуток газу в Україні, підкреслив Гройсман.

За останні кілька років уряд зробив "важкі, але правильні кроки" щодо диверсифікації поставок газу", - нагадав він. "І той факт, що ми змогли сьогодні відмовитися від газу з РФ, говорить про абсолютно правильний крок, який був зроблений", - зазначив він.

Прем'єр-міністр зазначив, що в уряді напрацьовані ініціативи, які дозволять зменшити споживання газу, збільшити видобуток, а також побудувати ефективну систему соціального захисту для мінімізації збитків після введення ринкової ціни на газ. Також потрібно провести дерегуляцію та досягти ефективності в даній сфері, що буде сприяти її інвестиційної привабливості", - зазначив він.

При цьому він зазначив, що рішення парламенту про енергосервісних контрактів, які були прийняті, дадуть можливість побудувати цивілізовані умови для залучення інвестицій у цей сектор".

Гройсман підкреслив особливу роль органів місцевого самоврядування в досягненні енергоефективності. "Сфера енергоефективності торкнеться багатьох сфер нашого життя, і дуже важливо, щоб у цьому брали безпосередню участь місцеві органи влади, органи місцевого самоврядування", - зазначив він.

Він зазначив, що після зростання надходжень до місцевих бюджетів в результаті проведеної фінансової децентралізації є можливість "досить ефективно рухатися до того, щоб допомагати утеплювати будинки і менше споживати". Також "потрібно переглянути потужності, які у нас сьогодні створені ще в радянських часів, які втричі більш енергоємні, ніж ті, які сьогодні потрібні для виробництва води, тепла та інших послуг", зазначив він.

Окремо онподчеркнул необхідність спрощення умов підключення бізнесу до електромереж.

"У нас є незрозуміла система в Україні про приєднання бізнесу до (електро) мереж. Я вважаю, що це питання є дуже важливим, оскільки воно пригнічує, з одного боку, розвиток бізнесу і створення нових робочих місць і нових виробництв, а з іншого боку, дуже жахливим корупційним чинником ", - підкреслив він.

За його словами, необхідно здійснити "швидкі кроки, які допоможуть звільнити бізнес від непомірних, неадекватних і необ'єктивних витрат, які вони несуть на собі". "Люди з місць про це говорять, це неприпустимо", - підкреслив Гройсман.

Відзначимо, президент України Петро Порошенко вважає, що реформа енергоефективності дозволить скоротити субсидії на 3-5 млрд грн щорічно.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme