Історія з " млн для Холодницького" повторює скандал довкола члена ВРЮ Гречківського, – політолог

Історія зі спробою організації хабара для голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницкого з метою закрити справи проти народного депутата Олександра Онищенка повністю повторює ситуацію навколо підозр, висунутих члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківскому

Про це у своєму блозі пише політолог Олена Броницька, передає Depo.ua з посиланням на Українські новини.

Раніше Генпрокурор Юрій Луценко заявив про затримання шахрая, який намагався пропонувати свої послуги посередникам від Олександра Онищенка, зокрема, стверджував, що за млн зможе організувати закриття справ проти олігарха в САП.

На її думку, в обох випадках "невідомо звідки виникає людина з великими грошима, і каже, що буде передавати за потрібне рішення".

"У разі Холодницкого - якийсь родич прокурорського працівника, у Гречковського - якийсь юрист Анжей Климчук. Обидва посилаються на те, що з високопоставленими людьми знайомі і про все домовилися. У той же час, Гречківський ніякого Климчука не знає і ніколи з ним не зустрічався. Як і Холодницький не буде підтверджувати ніякі родинні або інші зв'язки із затриманим на передачу мільйона доларів", - зазначає політолог.

При цьому, додає політолог, прокуратура по-різному призначає винних в цих двох ситуаціях.

Зокрема, на підставі заяви сумнівного свідка Гречковскому тут же вручають підозру про вчинення злочину, а ось голові САП Холодницкому чомусь нічого не вручено.

"Гречківського ГПУ хотіла усунути від роботи у Вищій раді юстиції, але той сам пішов у відпустку, щоб не компрометувати колег на період досудового розслідування. Холодницький продовжує працювати і це чомусь ніяк не компрометує Спеціальну антикорупційну прокуратуру. Гречківського прокуратура хотіла заарештувати і вимагала величезну заставу в 0 тис. Цікаво, яка сума застави буде для нібито посередника Холодницкого і чи будуть вибирати арешт в якості запобіжного заходу? Який статус Холодницкого в цьому процесі?", - говорить експерт.

Олена Броницька також нагадала, що після заяв ГПУ по Гречківскому відразу ж стартувала чорна піар-кампанія, за Холодницкому – кілька повідомлень нейтрального характеру.

На думку політолога, це відбулося, оскільки у справи Гречківського є конкретні замовники, зацікавлені не стільки в арешті та покаранні, скільки в очорненні репутації представники адвокатури, незручної для будь-якої влади і незалежної професії.

"В той же час по Холодницкому є цілком зрозумілий інший об'єкт – Онищенко, якого вже "призначили винним" в публічній площині", - вважає Олена Броницька.

Вона також нагадала, що справою Гречківського займається Генпрокуратура, хоча експерти неодноразово вказували на непідслідність цієї справи ГПУ. Разом з тим, посередника, який вказав на керівника Антикорупційної прокуратури, затримували разом ГПУ, СБУ і НАБУ.

"Це новий незалежний антикорупційний орган, який, на відміну від ГПУ, не вигадує неіснуючих кримінальних справ, не переслідує на підставі показань невстановлених осіб, нібито знайомих з впливовими чиновниками. Одним словом, не відпрацьовує замовлення", - резюмує експерт.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...