Хто відповість за провал технології "парасюків"

Ті, хто ангажував для організації "блокади" осіб на кшталт Парасюка і Семенченка мали наперед розуміти, що все виллється у гучний пшик

Політичний оглядач
Хто відповість за провал технології "пар…

Якщо блокада "торгівлі на крові" дійсно є грою олігарха Ігоря Коломойського, тоді його можна привітати – він програв. Із Андрія Садового, Єгора Соболєва і "Самопомочі" взагалі гравці такі собі, а "нападники" Семен Семенченко, Володимир Парасюк і Микола Коханіський вже давно мали бути списані на звалище політичної історії. Після учорашніх подій і в Києві, і на блокпосту в Слов'янську стало очевидним – "блокадники" не отримали масової підтримки, тому ініціаторам акції доводиться вдаватися до демонстративних провокацій, які, зрештою, ще більше нівелюють початковий замисел блокади. Як пов'язана бійка Парасюка з поліцією або напад на порожнє приміщення "Альфа-банку" з вимогою до Росії звільнити наших полонених? Ніяк. Який сенс був йти з пікетом до офісу Ахметова, коли його підприємства в ЛДНР віджали терористи? Виключно заради хвилинної слави в російських ЗМІ. Там на радощах навіть почали давати сюжети на кшталт "безлади в Україні: ветерани АТО готують новий майдан".

З "новим майданом" вони поспішили, звісно. Але про все по порядку. Після "зачистки" редуту в Кривому Торці від осіб зі зброєю, затриманих відпустили. Це сталося так швидко, що гучні заяви політиків про "затримання з побиттям" ветеранів АТО пішли у свисток. Більш того, з'ясувалися цікаві подробиці. Приміром, що декому з "блокадників" платили гроші за "постояти", справжніх учасників антитерористичної операції виявилося на редуті обмаль, а мешканців Донеччини взагалі одиниці. Тобто, протестувальників звезли з інших регіонів. Точно так само за часів Януковича з інших регіонів до майданного Києва звозили тітушок. Цю просту й фінансово не затратну технологію взяли на озброєння й організатори "блокади".

Після контрдиверсійної операції, як її назвали в СБУ та МВС, журналісти й експерти очікували бедламу в парламенті – демонстрації "звірств ментів", вимог викликати на коврик Арсена Авакова й Василя Грицака, збору підписів за їх відставку й так далі. Але цього всього не було. Соболєв і Семенченко "кричали" на Файсбуці, а їх колеги по "Самопомочі" в основному відбивалися від звинувачень у тому, що їх активність пов'язана зі сміттям Садового. А ще – знаходили відповідь на питання, яким задаються навіть прихильники блокади: чому у Кривому Торці у потрібний час не виявилося нікого з депутатів? Не багато підмоги отримали в партії Садового й від Юлії Тимошенко. Лідерка "Батьківщини" зробила гучну заяву, але в бій за "Самопоміч" вона очікувано не пішла. І не піде. Бо, за великим рахунком, Садовий "облажався", і це на руку Тимошенко. На одного конкурента в опозиційному полі менше.

Лояльними до "блокадників", окрім "плюсів" Коломойського, виявилися канали 112, Ньюсван, 24, низка інтернет-ресурсів, але в загальному ЗМІ вирішили просто повідомляти про перебіг подій, не стаючи ні на чий бік. А це означає, що "блокадні" технологи жорстко прорахувалися з приводу резонансу у випадку розгону редутів. Обеззброєння "рейкових вояків" не спричинило суспільного невдоволення. Більш того, мітинги у Києві, організовані фаховим провокатором Коханівським, ЗМІ показали, як ходу погромників. А як інакше, коли мітинг звівся лише до нападок на поліцію й актів вандалізму.

Єдине, що "блокадні" технологи можуть записати собі в актив, так це рішення кількох місцевих рад, де сильні позиції опозиційних сил, на підтримку блокади й закону про окуповані території. Але, за великим рахунком, ці рішення нікого ні до чого не зобов'язують. Ну, підтримали вони звернення з вимогою звільнити Авакова? Це – фільчині грамоти. Подібних рішень ради вже встигли наприймати багато. Займатися політичними ігрищами легше, аніж своїми прямими обов'язками – шукати інвесторів для розвитку регіонів, знаходити гроші на дороги й нову каналізацію. Єдине, що має зацікавити у їхніх постановах щодо "блокадників", так це спосіб, у який все робилося. Ввалюватися в приміщення обласних рад з якимись вимогами або збиратися на нічні засідання з питань, які не мають жодного стосунку до твоїх міст – це не лише абсурд, але й небезпечний прецедент. Який має отримати відповідну оцінку.

І, останнє. Окрім Кривого Торця, редути існують ще в кількох місцях. Їх функціонування поки підтримується. Чи варто розганяти і їх? Очевидно, так. Але все ж краще, щоб рядові учасники акції пішли самі. Всі ці парасюки і семенченки їх банально надурили і використали.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme