Хто підриває ЛЕП до Криму: татари, ФСБ чи Коломойський?

Аби зрозуміти, хто стоїть за скандалом навколо підірваних електроопір на Херсонщині, спершу варто відповісти на питання, кому це вигідно

Хто підриває ЛЕП до Криму: татари, ФСБ ч…

Цими вихідними вся увага громадськості прикута до подій навколо окупованого росіянами українського півострова. Підрив невідомими опор високовольтних ЛЕП, що призвело до відключення Криму від енергопостачання та бійки між активістами, що блокують півострів, та бійцями Нацгвардії, гучні звинувачення на адресу міністра енергетики Володимира Демчишина в "зраді", які передували підриву, складаються в чотири можливі версії здійснення цієї акції.

Версія перша. Кримсько-татарська романтична

Не можна виключати, що електроопори підірвали представники кримських татар з власної ініціативи. Багато хто з татар щиро вірить, що блокада Криму, в тому числі і енергетична допоможе повернути півострів до складу України, а романтичних "гарячих голів" здатних на такий крок серед них достатньо. Ця версія не виглядає найбільш вірогідною, але й відкидати її не варто. Власне, саме кримські татари залишаються головною силою продуктової блокади півострова. До того ж ця акція триває вже кілька місяців, але останнім часом про неї почали підзабувати. Вибухи та пов'язані з цим скандали знову зробили Крим одним з головних питань порядку деного.

Версія друга. Московсько-ефесбешна

Також не можна виключати і варіанту, що підрив електроопір здійснила всюдисуща "рука Москви". Для росіян ця акція також несе певні зиски. По-перше, вона допомагає консолідувати проросійських жителів Криму за допомогою ненависті до "хохлів", які псують їм життя. Спершу продуктовою блокадою, а тепер от і енергетичною. Власне не треба забувати і про "корінних" росіян, ненависть яких до українців за умови в'ялих бойових дій на Донбасі в режимі "перемир'я" також треба постійно якось підживлювати.

До того ж вибухи електроопір - це чудовий привід посилити репресії проти аж ніяк не лояльних до окупантів кримських татар у Криму.

Технічно реалізувати подібну диверсію для російської спецслужби не надто складно. В їхньому розпорядженні, як власні ДРГ на території окупованого півострова (що значно більш ризиковано) і безліч українських активістів різного ґатунку, яких можна вербувати чи використовувати втемну.

Версія третя. Внутрішньо-кабмінівська

Не менш імовірною, ніж московська, залишається версія, що ЛЕП могли підірвати і через внутрішньоукраїнські політичні розбірки. З цих міркувань найвигіднішою ця акція буде для чинного прем'єра Арсенія Яценюка, справи якого останнім часом доволі кепські. Про те, що відставка Арсенія Петровича – є річчю нагальною, не говорив в останні місяці лише ледачий. Скандал же навколо блокади Криму переводить весь негатив на адресу міністра енергетики Демчишина, який є людиною Петра Порошенка і чи не найголовнішим "внутрішнім" ворогом Яценюка. Не варто забувати, що саме перед вибухами, прем'єрська політсила "Народний фронт" провела низку брифінгів зі звинуваченнями на адресу Костянтина Григоришина, який начебто пропхав невигідний для України договір про постачання електроенергії до Криму. Демчишин у всій цій справі грав також не останню роль.

До того ж варто згадати, що активну роль у розпаленні скандалу навколо ЛЕП до Криму зіграв і соратник Яценюка міністр внутрішніх справ Арсен Аваков разом зі своїми нацгвардійцями.

В кінцевому ж результаті весь скандал навколо Криму грає проти президента Петра Порошенка, що також вигідно в першу чергу Яценюку. Адже і Григоришина, і тим більше Демчишина пов'язують з Петром Олексійовичем. До того ж за два останні роки так і не було зроблено нічого, аби зробити енергетичну блокаду Криму можливою, та хоча б зменшити енергетичну залежність України від російської електроенергетики в моменти пікового навантаження та від антрацитового вугілля з окупованих територій.

Версія четверта. Внутрішньо-коломойська

Також не можна виключати, що за підривом електроопір стоїть Ігор Коломойський, в сфері впливу якого достатньо "екстремістів", здатних легко провернути подібну операцію. Загалом для Ігоря Валерійовича актуальні ті ж питання, що і для Арсенія Петровича – обидва грають проти президента. Але задачі Коломойського дещо більш масштабні. Розхитування ситуації в країні та позицій президента вигідно йому з одного боку, щоб добитися нового перезавантаження влади і відіграти ситуацію на свою користь. Якщо ж така масштабна задача не буде виконана, то принаймні у Порошенка в ситуації нестабільності буде менше спокус і можливостей на війну з Коломойським.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme