Хто передав привіт Суркову

Насправді, бажаючих зробити боляче помічникові президента РФ у світі знайдеться чимало

Хто передав привіт Суркову…

Україну захлеснула чергова хвиля інформаційних вкидів. Але якщо у випадку з серпневим скандалом, пов’язаним з публікацією переписки російської екс-шеф-редактора "Інтеру" Марії Столярової все з цілями та вигодонабувачами більш-менш зрозуміло, то ситуація з оприлюдненням даних з пошти приймальні помічника самого Путіна викликає немало запитань.

Головне питання: хто все ж таки вирішив піти на такий крок, оприлюднивши кількарічну переписку Владислава Суркова. Тим паче, для широкого загалу було викладено матеріали періоду вересня 2013 - листопада 2014 року, коли відбулися основні події активної фази розгортання кремлівського проекту "Новоросія". Протягом останніх двох-двох з половиною років переважна частина паззлів щодо підготовки до агресії з боку Кремля вже була зібрана. Ті ж списки "журналістів", які працювали на Кремль, а також дані про основні підприємства в Україні, пов’язані з російським капіталом, вже не мають особливої новизни. Водночас щиру цікавість викликають більш свіжі матеріали, які стосуються періоду 2015-2016 років. Але наразі вони передані для аналізу спецслужбам і не підлягають розкриттю через "оперативну цінність", як це говориться на сайті InformNapalm, який першим виклав документи.

Втім, є серйозна підозра в тому, що версія з нашими хакерами-патріотами, які за офіційними даними, взяли й зламали пошту в Кремлі, дещо не відповідає дійсності. І справа тут не в якихось підозрах в непрофесійності наших спеціалістів. Навпаки – наші хакери неодноразово демонстрували свою здатність залізти й витягнути потрібну інформацію. Втім, варто розуміти, що база файлів, якщо вірити інформації, датована трьома роками. Складно уявити, що служба безпеки Суркова регулярно не чистила "мило" свого начальника. З огляду на це виходить, що аби зібрати таку переписку, е-мейл помічника президента РФ весь час "пасли", починаючи з осені 2013 року.

СБУ за часів Януковича навряд чи була спроможна на такі дії. Під головуванням Олександра Якименка вона більше нагадувала придаток ФСБ, аніж незалежний орган спецпризначення. На той момент не існувало й відповідних формалізованих хакерських груп, які б займалися такою роботою.

Тому доводиться визнати, що за все за даною історією, скоріш за все, стоять інші гравці, які проводять стратегічну роботи на відповідних напрямках. Можна допустити, що клацанням по носу Суркова вирішили зайнятися наші союзники з Заходу, яким, зокрема, могла не сподобатися поява цього ідеолога "русского мира" у Берліні під час зустрічі нормандської четвірки.

Втім, чи не найбільш вірогідною видається версія щодо "російського сліду". Справа в тому, що останнім часом на Донбасі спостерігається чергове пожвавлення: вбивство "Мотороли", крики Захарченка про наступ. Все це супроводжується підкилимними війнами між так званими "баштами Кремля". Україна, на жаль, часто використовувалася й, на жаль, продовжує використовуватися як майданчик для воєн у Росії.

Саме закляті друзі й могли вирішити передати "привіт" Суркову через Київ. Тим паче, тут Суркова теж багато хто не любить. Наприклад, найбагатший олігарх України Рінат Ахметов, поговорюють, зараз знаходиться у війні з Сурковим. Останній цілеспрямовано видушує ще не так давно беззаперечного "хазяїна" Донбасу. Цікаво, що останнім часом ТРК "Україна" відома своєю латентною "ватністю" несподівано почала гнати правду-матку. Наприклад, по згаданій вище поїздці Суркова до Берліну на телеканалі Ахметова зробили нищівний сюжет, в якому Суркова прямо назвали ідеологом війни на Донбасі. З відповіддю у Москві не забарилися. У "Новій газеті" вийшла чимала стаття про те, що війна на Донбасі перетворилася на бізнес-проект, і польові командири там є лише молодшими партнерами бізнесменів, і в першу чергу Ріната Ахметова.

Крапку в обміні люб’язностями поставили вкиди зі зламаної пошти Суркова. Причому перший вкид через низку моментів викликав серйозні питання у його правдивості (окрім блоку про федералізацію Закарпаття), то друга частина атаки, схоже, пройшла досить успішно. Хоча за великим рахунком попри великий галас поки що обійшлося без великих неприємностей для Суркова, оскільки поки що виклали лише документи дворічної давнини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme