Влада

Хто очолить партію Коломойського. Томенко чи Луценко

У Коломоського зрозуміли, що Корбан не тягне на обличчя політпроекту "Укроп"

24 липня 2015, 13:00

Хто очолить партію Коломойського. Томенко чи Луценко

фото: УНІАН

Загалом, від початку було зрозуміло, що ані Філатов, ані Корбан не тягнуть на обличчя партії. Тим більш партії з назвою "Укроп". Можливо вони б і підійшли для регіонального проекту в Дніпропетровську, але в масштабах України... Можна не сумніватися, що у тих же львів'ян виникатиме когнітивний дисонанс від поєднання Корбана з назвою "Укроп". Ну і шельф старих рейдерських скандалів не слід забувати. А у зв'язку з чернігівськими виборами Корбан виглядає як мінімум одним з головних "гречкосіїв" країни і за цим іміджем може посперичатися хіба з Черновецьким. Що стосується Філатова, то його надмірна активність навколо "Чернігівської битви", вже не дає відрізнити його від Корбана і взагалі іноді складається враження, що 205 округу балотується не Корбан, а, власне, Філатов. Як би там не було, але якщо Корбан таки переможе в Чернігові, то шлейф негативу все-одно ще довго тягнутиметься за ним. Це той випадок, коли навпаки саме переможців і судять. 

То ж у Коломойського замислилися про більш, як би це сказати коректно, більш привабливе обличчя партії. І як кажуть джерела depo.ua, зараз розглядаються дві кандидатури, кожна з яких має свої плюси і мінуси. Мова йде про нардепа від "Батьківщини" Ігоря Луценка та мастодонта української політики Миколу Томенка.

Плюси Луценка полягають в тому, що він молодий, не має шлейфу скандалів, в політики вибився з громадських активістів Києва, а, крім того, не прив'язаний особисто до Тимошенко. Власне і в списки Тимошенко його взяли як "обличчя", але, оскільки там є Тимошенко, то особливого ходу йому не буде. Головний мінус Луценка, що він не надто прогнозований і в будь-який момент може зійти з потягу "Укропа". При чому зійти зі скандалом і сеансами викриття. Але, зрештою, Коломойському до цього не звикати та й Луценко їм поки потрібний на час місцевих виборів.

Що стосується Миколи Томенка, то його пропонує Коломойському його старий приятель Михайло Бродський. В свій час Томенко привів Бродського до Тимошенко, а тепер Михайло Юрійович веде Томенка. Томенко зараз на роздоріжжі - в ході президентських виборів він перебіг від Тимошенко до Порошенка, але в БПП його залишили на других ролях. Зараз він критикує Порошенка, не голосував за конституційні зміни від Президента, а Петро Олексійович його звільнив і з своїх радників. Одним словом, майже вільний політик, який готує політичний "камін-аут". Томенко відомий політик, але це його плюс і мінус. Крім того, він як показує історія не страждає політичною постійністю. Але, зрештою, треба розуміти, що і Коломойський цим геть не страждає, а тому "Укроп" для нього лише один з безлічі важелів впливу на владу і якщо він не працюватиме або своє відпрацює, то Ігор Валерійович його безжалісно прикриє разом з керівником, хто б ним не став.  

 

Loading...