Холодницький побоюється, що Перелома і Щуриков можуть втекти з країни

Домашній арешт надає можливість втекти з країни заступнику голови правління ОПЗ Миколі Щурикову та голові наглядової ради ОПЗ та заступнику голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергію Переломі

Про це у "Фейсбуці" написав голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, передає depo.ua.

За його словами, дуже важливо, щоб цього не сталося і вони постали перед судом.

"Прокурори-процесуальні керівники САП роблять усе, щоб довести кримінальне провадження про розтрату майна державного Одеського припортового заводу до судового розгляду і вироку. Але зараз важливо, щоб підозрювані не втекли з країни та постали перед судом", - написав Холодницький.

За його словами, домашній арешт створює також багато ризиків:

"Рішення суду апеляційної інстанції не підлягає оскарженню, тому має бути і буде обов’язково виконано. Але наголошую, що умови домашнього арешту створюють можливість для підозрюваних знищити чи приховати докази, впливати на свідків та підлеглих працівників та не дають стовідсоткової гарантії від втечі – так, як це вчинив колись один сумнозвісний ректор, та й не лише він", - зазначив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За його словами, у разі виявлення спроби підозрюваних покинути територію України Державна прикордонна служба, СБУ та митні підрозділи ДФС мають невідкладно повідомити про таку спробу прокурорам САП та детективам НАБУ і затримати їх на кордоні.

Холодницький нагадав, що "запевнення та клятви підозрюваних не стають їм на заваді для наступної втечі", і висловив сподівання, що це кримінальне провадження стане винятком і в майбутньому не доведеться повторно звертатись до суду з відповідним клопотанням через причину відсутності підозрюваних.

Він також наголосив на необхідності створення антикорупційного суду:

"З кожним днем потреба у створенні Спеціалізованого антикорупційного суду стає ще більш нагальною. Суд, який:
- формуватимуть судді без корупційного минулого;
- обиратиме для підозрюваних запобіжні заходи, співвідносні до заподіяної державі шкоди;
- вчасно ухвалюватиме рішення в межах встановленого законом строку;
- дозволить поряд із антикорупційним слідством та обвинуваченням створити завершену модель подолання корупції у державі.
Такий закон Верховна Рада України має невідкладно розробити та затвердити вже на наступній пленарній сесії".

Нагадаємо, сьогодні Апеляційний суд Києва відпустив під домашній арешт підозрюваних у розтраті державного майна заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Перелому та заступника директора ПАТ "ОПЗ" Щурікова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme