Гриценко йде на вибори з «тушкою» і ресторатором

На одну іменну партію стало більше: крім «Блоку Петра Порошенка», «Радикальної партії Ляшка», у виборчих бюлетенях громадяни побачать ще й партію «Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)»

Гриценко йде на вибори з «тушкою» і рест…

Незважаючи на те, що «Громадянська позиція» виявилася першою політсилою, що опублікувала свої виборчі списки, її недільний з'їзд пройшов практично непомітно. Річ у тім, що про об'єднання партії Анатолія Гриценка і «Демократичного альянсу» повідомили в п'ятницю. А інших «цікавинок» очікувати не доводилося.

Не можна ж назвати сенсацією перейменування партії «під» лідера. Швидше, це вже стає певною тенденцією цих виборів. Сам Гриценко почав виправдовуватися: мовляв, все це робиться через брудні піар-технології. «Якщо в назві партії не буде «Анатолія Гриценка», то, крім «Громадянської позиції», у списку буде «Громадська позиція», «Громадянська ініціатива», «Громадянська платформа» і ще штук 15 «громадянських» для того, щоб нас у парламенті не побачити», - звернувся Гриценко до делегатів. Делегати були не проти...

Також ніхто не був проти запропонованого виборчого списку. У першій п'ятірці, крім «портрета», всі інші місця зайняли «демальянсівці» на чолі з лідером партії Василем Гацьком. При цьому Анатолій Степанович кілька разів, як мантру, з трибуни повторював, що йому вдалося створити список «без зобов'язань», а інформація про фінансування партії Фірташем-Льовочкіним і навіть Коломойським - це все підступи ворогів.

Гриценко і Гацько - два "Г"

Варто зізнатися, що практично всі місця в списку зайняли завідомо несамостійні фігури. Із загальної маси силовиків середньої руки, журналістів і медиків знайомі широким масам лише кілька прізвища. Так, №7 отримав депутат п'яти скликань Тарас Стецьків, який уже, ймовірно, сам збився з рахунку, якою партією є для нього «Громадянська позиція».

Тарас Стецьків (по центру) - досвідчений учасник з'їздів. За свою політичну кар'єру він взяв участь у десятках аналогічних зібрань

Десяте місце зайняв найближчий соратник Анатолія Гриценка, нинішній нардеп, «тушка» 2013 року розливу Олег Канівець, який є до того ж головою виборчого штабу. №12 також отримав нинішній нардеп від «Батьківщини», колишній соратник Едуарда Гурвіца, ресторатор, голова Одеського міського осередку партії - Леонід Макул, якого називають одним зі спонсорів партії. Місце №14 у списку зайняв колишній заступник глави Секретаріату Президента часів Віктора Ющенка - Ігор Пукшин, який під час свого виступу заявив, що взагалі-то він давно зав'язав із політикою і займається юриспруденцією, але Гриценко його переконав, що треба йти в парламент. Хоча варто зауважити, що нещодавно - на парламентських виборах 2012 року - Пукшин активно брав участь у виборах. І навіть зайняв третє місце на окрузі №125 у Львівській області.

Делегати голосують синхронно

Цікаво було почути заяви про амбіції партії, яка на даний момент лише умовно може розраховувати на прохід до Верховної Ради. У своєму практично безперервному монолозі Анатолій Гриценко вже передрік своїй політсилі місце в парламенті. «Результати останніх соцопитувань показують, що «Громадянська позиція» займає третє місце в рейтингу на парламентських виборах. №3 за підсумками виборів - це наше місце», - безапеляційно заявив колишній «перший непрохідний», пославшись на закриту соціологію. Проте, судячи з облич однопартійців, така впевненість була не у всіх.

Коли ж голова виборчого штабу, нардеп-«тушка» Олег Канівець заявив про те, що на парламентських виборах реально отримати більше 10%, делегати остаточно зажурилися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme