ГПУ закрила справи за "дезертирство" військових 51 бригади

Генеральна прокуратура України повідомила, що нею встановлені підстави для припинення кримінального переслідування щодо майже 150 осіб з 51 окремої механізованої бригади, яких притягували до відповідальності за ухилення від військової служби (статті 407-409 КК України)

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

Як зазначається у повідомленні на сайті ГПУ, доручення об’єктивно розібратися із ситуацією, що склалася, та прийняти законне рішення у найкоротші строки дав відомству у перший день роботи новий генпрокурор Юрій Луценко після проведення 19 квітня бійцями колишньої 51 окремої механізованої бригади (нині 14 механізована бригада) акції біля будівлі Генеральної прокуратури України.

Повыдомляється також, що для закриття провадження щодо інших військовослужбовців 51 окремої механізованої бригади, щодо яких слідство триває та які перебувають у розшуку, необхідно провести додаткові слідчі дії. Зокрема, необхідно отримати від них пояснення щодо причин самовільного залишення місця служби, сказано в повідомленні ГПУ.

Генпрокуратура звернулася до цих військовослужбовців з рекомендацією самостійно і добровільно звернутися до найближчої військової прокуратури із зізнанням та поясненням причин відсутності на військовій службі.

"При цьому звертаємо Вашу увагу, що за відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших злочинів, застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у ході досудового слідства ініційовано не буде", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, військовослужбовці 51-шої механізованої бригади, які перетнули 29 липня 2014 року кордон з Росією в районі пункту Ізварине в Луганській області, були доставлені в Запорізьку частину А1978. Їм були висунуті обвинувачення за ст. 409 Кримінального кодексу ("ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом"). Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 10 років.

За словами самих бійців, вони кілька тижнів перебували в оточенні під обстрілами Градів з території Росії. Потім їх взяли в полон терористи, вивезли на територію РФ і запропонували статус біженців. Однак солдати відмовилися. Після цього їх стали залякувати розправою після повернення в Україну.

22 вересня 2014 року президент України Петро Порошенко розформував 51-шу бригаду, бійці якої здалися в полон. Про це Президент повідомив в інтерв'ю українським телеканалам.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...