Головні пріоритети уряду Гройсмана на 2016 рік

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман презентував план пріорітетних кроків свого уряду в 2016 році

Головні пріоритети уряду Гройсмана на 20…

Основою діяльності уряду є макроекономічна стабілізація

"Уряд визначив пріоритети. Перш за все це макроекономічна стабілізація. Зараз маємо зарегульовану економіку, неефективне управління підприємствами, неефективну судову систему. Наше головне завдання - забезпечувати макроекономічну стабілізацію і зростання, щоб з'явилися нові робочі місця, і була гідна заробітна плата", - сказав Гройсман.

Кабінет Міністрів має пріоритетом розвиток сприятливих умов для бізнесу

"Один з ключових пріоритетів – створення сприятливих умов для розвитку бізнесу. Треба створити якісні кліматичні умови, щоб він був здатен до свого власного розвитку", - сказав прем'єр.

Гройсман: Уряду треба відмовлятися від невластивих функцій

За словами Гройсмана, наразі в Україні викривлення система прийняття рішень, і ситуація потребує реформування. "Викривлення система прийняття рішень робить Україну неконкурентною. Наше завдання - зробити реформи у сфері управління. В уряді теж потрібна децентралізація. Ми маємо відмовляися від невластивих функцій уряду - передавати повноваження на місця", - сказав прем'єр.

Після реформи держслужба має стати ефективнішою та професійнішою

"Держслужба має бути професвіійною і ефективною, зараз із загальної кількості 250 тисяч дерслужбовців 40% отримують мінімальну зарплату, потрібно іншу систему виплат, мотивації,розвитку персоналу впроваджувати, це дозволить отримати нову якість держуправління і нову якість рішень".

Кабінет міністрів і в подальшому сприятиме об'єднанню громад в рамках децентралізації

За словами Гройсмана, об'єднання громад уже продемонструвало свою ефективність, і мешканці об'єднаних громад відчувають це. "Уряд і далі допомагатиме об'єднанню громад. Цього року об'єднані громади отримають 1 млрд. грн. допомоги з бюджету", - зазначив прем'єр.

До кінця поточного року в Україні до 20 державних послуг будуть повністю переведені у електронний формат

"Послуги, які надає держава повинні бути електронними. Не можна стояти в чергах на отримання якось регуляції. Ми робимо все, щоб мінімізувати контакти людини з чиновниками. До кінця 2016 року 20-15 електронних послуг планується зробити повноцінними, щоб людина не повинна була звертатись до тих чи інших органів влади", - заявив Гройсман.

Наразі одне з головних завдань уряду - наведення порядку на митниці

"Ми наведемо порядок на митниці і зробимо все, щоб білий імпортер відчував себе комфортно", - зазначив прем'єр. При цьому для сірих і чорних імпортерів Гройсман пообіцяв створити умови, неможливі для існування їхнього незаконного бізнесу.

Уряд не буде призначати по блату керівників державних підприємств

"Ми будемо призначати керівників держпідприємств на публічних конкурсах, а не по блату. Бо той блат влітає в десятки і десятки мільярдів гривень", – сказав прем’єр.

Гройсман хоче "радикально" реформувати фіскальну службу

За його даними, на сьогоднішній день за рейтингами впливових організацій Україна значно відстає у розвитку бізнесу. "Чи є це справедливим? Ні. Ми маємо всі конкуретні умови, щоб бути лідерами. Зарегульованість, державний вплив, зменшення прогнозованості державної політики завжди відволікає від розвитку власної економіки. Нам треба повернутися до реформування податкової системи, нам потрібно підвищити відповідальність податкових органів і нам потрібно провести скорочення у ДФС. Ну немає бути у нас 58 тисяч людей, які займаються стягування податків. ДФС має бути абсолютно сервісною службою. Всі мають розуміти, що жодних подвійних стандартів не буде, ПДВ буде повертатися вчасно. Ніхто не буде нараховувати бездумних штрафних санкцій по 1,2,3 мільйони і за хабарі їх списувати", - заявив Гройсман.

Дрібні фермери отримають адресну допомогу від держави

"Потрібна система реформування сільського господарства. Раніше великі фермери отримували більші прибутки, а маленькі залишалися при своїх низьких прибутках. Ми вважаємо, що маємо запровадити адресну чітку підтримку фермерам, у власності яких знаходиться до 500 га землі, аби вони могли виробляти власну якісну продукцію", - сказав Гройсман. На його думку, це вигідна інвестиція, яка дасть дивіденди.

Список підприємств, що не підлягають приватизації, буде скорочений

Більшість українських держпідприємств мають бути ефективно приватизовані за прикладом сусідів України. "В Україні є 3500 держпідприємств, з яких 1700 не підлягають приватизації , це значить що віни ніби мають бути "годівницею" і розсадником корупції. Наші сусіди, які на початку 90-х провели ефективну приватизацію, мають сьогодні відповідне економічне зростання. Середня кількість держпідприємств в Європі -300", - сказав Гройсман.

Україна створюватиме інвестиційні парки, щоб залучити іноземні на внутрішні інвестиції до країни

"Ми можемо створювати індустріальні парки, які можуть бути осередками такої інвестиційної політики", - сказав Гройсман.

За його словами, планується встановити "нормальний податковий клімат", запланована дерегуляція. Крім того, прем'єр пообіцяв інвесторам верховенство права у країні та прогнозованість державної політики.

Індустріальний (промисловий) парк - визначена ініціатором створення індустріального парку відповідно до містобудівної документації облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники можуть здійснювати господарську діяльність у сфері переробної промисловості. Крім того, у парку може проводитись науково-дослідна діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій.

Кабмін поставив завдання збільшити український видобуток газу, аби за 4 роки досягти енергонезалежності

За його словами, видобуток газу скоротився в Україні з 63 млрд. кубометрів на рік до 19 млрд. кубометрів, з яких п'ять приватних. "Власний видобуток постійно падає. З 2006-го по 2013-й жодної ліцензії на видобуток укрнацкампанія не отримала", - зазначив прем'єр.

"Політика в період з 2007-го по 2013-й була наступна - власний видобуток зменшувати, заводити корупційні схеми на спільну діяльність і таким чином створювати залежність від імпорту російського газу. В результаті Україна втрачала незалежність", - заявив Гройсман.

За його словами, "наше завдання - розвивати власний видобуток газу, агресивне енергозбереження, і за 4 роки ми станемо енергонезалежними". "Це амбітне завдання, але реальне", - підсумував Гройсман.

Уряд має зменшити рівень смертності від серцево-судинних хвороб

"Щорічно понад 426 тис. українців помирають від сердечних захворювань. Ці люди могли б жити, якщо б їм могли надати допомогу. Наше завдання - зменшити смертість, зменшити інвалідність. Ми повинні рятувати життя людей. У мене є досвід, коли ми це робили", - сказав прем'єр.

Україна має побудувати великі транспортні коридори для транзиту

"Використовуючи наше географічне становлення – ми маємо побудувати дороги, транспортні коридори, що забезпечать транзитний потенціал... Буде сотні тисяч робочих місць", – зазначив Гройсман. Він додав, що за декілька років автодорожнє господарство вийде на якісний рівень.

Гройсман зібрався дебюрократизувати освіту

За його словами, "недолуга, незрозуміла, перевантажена бюрократизація в освіті є просто нереальною". "Наш пріоритет - дебюрократизація освітнього процесу. У нас вчителі, замість того, аби навчати дітей працюють заради звітів", - заявив Гройсман.

Система соціального захисту наразі є неефективною і допомагає не тим, хто цього найбільше потребує

"Серед отримувачів соцдопомоги лише 25% бідних, насправді. Це люди, які мають отримати від держави найбільшу, найякіснішу допомогу. Ми маємо сьогодні 350 млрд соціальних ресурсів, і цю систему треба реформувати щоб захистити найбідніших а не дати пільги і компенсації тим, хто має або достатньо високу пенсію, або таку ж зарплату. Важливо, щоб соціальна допомога була зручною для отримання", - сказав Гройсман.

Оформлення субсидій українцям буде спрощене

Голова Кабінету міністрів Володимир Гройсман заявив про намір зробити надання соціальної допомоги громадян більш зручним. "Нам потрібно змінити систему надання соціального захисту. Серед отримувачів соціальної підтримки оише 25% людей, які є бідними. Це ті люди, які мають отримати від держави найбільшу, найякіснішу соціальну допомогу. А ми маємо сьогодні 350 мільярдів гривень соціальних ресурсів. Нам потрібно змінити систему, щоб захистити бідних, а не давати компенсації тим, хто має і пільги, і високу пенсію або зарплату", - заявив Гройсман.

За його даними, вже у цьому році планується перевести процес надання в електронний формат. "Дуже хотілося б, щоб соціальна допомога була більш зручною для отримання. Я думаю, що в цьому році ми зможемо запровадити електронне отримання субсидій. Не треба нікуди ходити. Є форма, ти її заповнив, автоматично субсидії тобі будуть нараховуватися. Не треба нікуди ходити, стояти в чергах, годинами очікувтаи рішень", - додав глава уряду.

Уряд має звернути увагу на осередки культури в українських населених пунктах

"Одне з наших завдань - осучаснення місцевих культ закладів. Якщо хтось скаже, культура не має значення, буду думати, що ця людина несповна розуму. Адже культура впливає навіть на економіку. Важливо в рамках децентралізації не втратити місцеві осередки культури. Треба проаналізувати дані, як вони працюють, чи поповнюються бібліотеки, чи доступні сучасні системи", - сказав прем'єр.

Кабінет Міністрів має пріоритетом розбудову мережі дитячих садочків

"Сьогодні лише 74.2% мають доступ до дитячих садочків. Це несправедливо, бо дитинка, коли зростає, має лише один шанс піти в дитячий садок. Ми будемо розбудовувати мережу", - зазначив прем’єр.

Уряд та місцева влада модернізують професійну освіту в Україні, а саме - навчальні програми та обладнання

"У нас немає конкуренції щодо якості підготовки робітничих кадрів. Ми зробимо 3 професії найякіснішими. Ми модернізуємо програми навчання і обладнання, щоб випускники були конкурентними", - заявив Гройсман.

За його словами, старі технології у професійній освіті - це марнотратство і вбиває конкурентність. "Ми запровадимо модернізацію професійної освіти разом і з місцевою владою", - додав прем'єр.

В Україні створять 5 соціальних "прозорих" офісів

Голова Кабінету міністрів Володимир Гройсман анонсував створення в Україні п'яти прозорих офісів з надання соціальних послуг.

"Ми маємо створити систему прозорих офісів, в тому числі соціального характеру. Мають бути зроблені такі офіси, де людина почуває себе в абсолютно нормальних умовах, дуже швидко отримує якісну послугу і далі займається своїми справами. Тому ми плануємо в цьому році побудувати 5 прозових офісів в різних містах, в яких люди будуть отримувати соціальні послуги, а не тільки реєстрацію бізнесу, майна", - сказав прем'єр.

Кабінет міністрів має підготуватись до повноцінної реінтеграції Донбасу та активізувати вирішення проблем вимушених переселенців

"Ми маємо пам’ятати, що у нас є 1700 тис тимчасово переміщених осіб, які вимушені були під дулом автомата покинути свої домівки. Нам треба максимально налагодити можливості для їх інтеграції і бути готовим до реінтеграції Донбасу, відновлення інфраструктури, і тут потрібно залучати міжнародну допомогу. Саме новостворене міністерство з питань АТО і переселенців має підготувати все для цього процесу", - сказав Гройсман.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme