Франція вимагає провести вибори на Донбасі до липня

Глави МЗС "нормандської четвірки" згодні, що місцеві вибори на Донбасі слід провести протягом першого півріччя 2016 року

Про це заявив у п'ятницю глава МЗС Франції Жан-Марк Ейро після переговорів "Нормандське четвірки", передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Ми висловили бажання, щоб ці вибори пройшли до кінця першого півріччя 2016 року", - заявив Ейро.

Крім того, за його словами, міністри закликали "до звільнення або обміну всіх полонених і незаконно утримуваних під вартою людей до 30 квітня".

Французький міністр також повідомив, що на переговорах "сторони наголосили на важливості прийняття (Україною) закону про вибори, який би дозволив провести вибори в місцеві органи влади в першому півріччі 2016 року".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін в свою чергу заявив, що черговий фарс виборів на Донбасі нікому не потрібен, голосування відбудеться або за українськими законами і стандартами ОБСЄ, або його взагалі не буде.

"Дискусія про модальнсть виборів була дуже складною. Оскільки єдині вільні і чесні вибори, які можуть бути на Донбасі, це вибори на основі українського законодавства та за критеріями ОБСЄ. Або вибори є справжніми виборами, вільними і чесними, або нам складно говорити про якісь вибори взагалі", - сказав український міністр.

При цьому глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія готова була підтримати пропозицію Німеччини і Франції про проведення виборів на Донбасі в першій половині року, однак Київ попросив не наполягати на цьому.

"Ми були готові підтримати його, але українська сторона попросила не наполягати на цьому, і в підсумку консенсусу не вийшло", - зазначив він.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада