Європарламент почав розслідування "офшорного скандалу"

Європейський парламент створив комісію з розслідування матеріалів про офшори в Панамі

Розслідування спрямоване на виявлення зв'язків між чиновниками Євросоюзу та урядів держав-членів організації з панамським реєстратором офшорів Mossack Fonseca, передає depo.ua з посиланням на прес-реліз організації.

До комісії увійшли 65 євродепутатів від різних політичних фракцій. Їм доведеться за 12 місяців вивчити мільйони документів і підготувати доповідь зі своїми висновками.

Перше засідання комісії відбудеться вже цього літа.

Нагадаємо, що 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу. У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

Згідно з матеріалами,  президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.  Також з'явилася інформація про бізнес-зв'язки глави НБУ Валерії Гонтаревої з російським високопосадовцем

Згодом Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, яка грунтується на так званих "панамських документах". Інформація була опублікована вчора, 9 травня, в 21:00 по Києву. Оновлена база даних містить більш ніж 200 тис. офшорних компаній, зареєстрованих через Mossack Fonseca. За даними ICIJ, 643 українських громадянина володіють 469 офшорними компаніями.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

 

Loading...
Loading...