ЄС виключить Богатирьову із санкційного списку "сім'ї"

Європейський Союз на початку березня продовжить обмежувальні заходи, запроваджені проти колишніх українських високопосадовців, але виключить із "чорного списку" екс-міністра охорони здоров'я Раїсу Богатирьову

Про це повідомляє джерело у керівній інституції ЄС, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"ЄС продовжить блокування активів 16 українських осіб, які підозрюються у незаконному привласненні державних активів. Нині санкції діють стосовно 17 таких осіб, включаючи Віктора Януковича та народного депутата Сергія Клюєва. Але Раїсу Богатирьову (колишній міністр охорони здоров’я – ред.) із цього "чорного" списку буде виключено. За наявною інформацією, її майно нібито було повернуто державі Україна", - розповів співрозмовник агентства.

Також, за свідченнями джерела, у березні на подальші шість місяців будуть продовжені обмежувальні заходи ЄС, уведені проти російських, кримських, сепаратистсько-терористичних діячів, які причетні до посягання на територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.

Йдеться про 149 осіб та 73 установ. Водночас перелік фізичних осіб буде переглянутий та змінений у зв’язку з тим, що деяких з них вже немає у живих.
Як повідомляла Європейська правда, 28 січня Суд ЄС визнав неправомірними рішення Євросоюзу про санкції проти низки українських посадовців.

При цьому було скасовано виключно той арешт активів, що діяв з березня 2014 по березень 2015 року.

Формально Рада ЄС може також продовжити на наступний рік нову хвилю санкцій попри винесене рішення, але такі дії можуть потягнути політичні наслідки для країн-членів ЄС та їх стосунків з судовою владою Євросоюзу.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада