Джемілєв розповів, як Росія з 2011 року намагалася погубити Меджліс

Народний депутат, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв розповів, як окупанти спочатку намагалися домовитися з Меджлісом

Про це Джемілєв сказав в інтерв'ю виданню Online.ua, передає depo.ua.

"Ще у 2011 році нам вдалося отримати в непрямому викладі документ ФСБ, де, зокрема, говорилося, що кримські татари і, в першу чергу, їх Меджліс - це головна політична сила, яка може істотно перешкоджати "реалізації стратегічних інтересів Росії в Криму". Які саме "стратегічні інтереси", там не уточнювалося, але пропонувався ряд заходів, спрямованих на розкол і нейтралізацію Меджлісу.

На ці цілі тоді планували витрати в $20 млн. - переважно для організації кампанії з дискредитації Меджлісу в Криму, Україні і за кордоном, створення клонових організацій. При цьому йшлося про те, що нехай навіть серед цих організацій будуть антиросійські, але щоб вони обов'язково були проти Меджлісу: спортивні, жіночі, дитячі, що завгодно. Потім з цієї маси організацій повинні були створити загальний фронт", - повідомив Джемілєв.

При цьому Джемілєв зазначив, що після окупації Криму в кінці лютого 2014 року політика Росії щодо кримських татар спершу була неоднозначною.

"Намагалися домовитися з Меджлісом, не скупилися на обіцянки. 11 березня 2014 року провели навіть позачергову сесію Верховної Ради автономії, де прийняли Постанову "Про гарантії прав кримськотатарського народу", яка передбачала і офіційне визнання органів національного самоврядування кримських татар (Курултаю, Меджлісу, місцевих і регіональних меджлісів), і забезпечення не менше 20% представництва кримських татар у всіх структурах влади в автономії, і багато іншого, чого раніше і чути взагалі не хотіли. Але після того, як кримські татари чітко висловилися проти окупації і за виведення іноземних військ з території Криму, тотально бойкотували так званий "референдум" про приєднання Криму до Росії 16 березня 2014 року, ставлення різко змінилося. Москва почала масштабну роботу по розколу кримських татар, переслідуванню і депортації активістів, створення ручних організацій кримських татар на противагу Меджлісу, залякування всього народу, в першу чергу, за допомогою викрадення і вбивств окремих людей", - сказав Джемілєв.

Нагадаємо, 26 квітня так званий верховний суд Криму визнав діяльність Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською і заборонив його. Одразу Меджліс перейшов на надзвичайний режим діяльності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme