Хто придумав "заслання" Горбатюка на Львівщину

Боротьба за крісло Генерального прокурора, схоже, вийшла на фінішну пряму. Схоже, заслуговують на увагу три основні кандидатури

Хто придумав "заслання" Горбатюка на Льв…

Уже наступного пленарного тижня, 29 березня, у ВР планують розглянути питання відставки генерального прокурора Віктора Шокіна. І зараз повним ходом обговорюється кандидатура на його заміну. На цьому фоні учора у ЗМІ розійшлася звістка про те, що прокурора Сергія Горбатюка, який обіймає посаду керівника управління зі спецрозслідувань і займається злочинами проти Майдану, нібито збираються перевести на посаду керівника Львівської обласної прокуратури. Пікантності додає той факт, що Горбатюка називають претендентом на посаду голови ГПУ. Особливо активно за нього заступаються представники депутатської групи "Єврооптимісти" (зокрема, Сергій Лещенко), які офіційно підтримали його кандидатуру. Також за Горбатюка виступають адвокати "Небесної сотні", справою яких і займається вже два роки Горбатюк.

Сам Горбатюк підтвердив, що йому пропонували залишити посаду і стати прокурором Львівської області, зазначивши, що відмовився від пропозиції. Цікаво, що Горбатюк відповідав таким чином, щоб напряму не піти на конфронтацію з Шокіним, і водночас натякнути на свою справжню позицію. Так, на запитання про те, з чим може бути пов’язана така пропозиція, слідчий відповів: "Можна здогадуватися, але я не хотів би висловлювати власних припущень". Горбатюк не став пов'язувати таку кадрову пропозицію керівництва з ініціативою громадськості щодо призначення його на посаду генерального прокурора. "Складно відповісти, тому що, крім громадськості, ніхто не розглядає мою кандидатуру на цю посаду, тому сумніваюся. Але знову ж, це припущення, які я не хотів би озвучувати", – сказав начальник управління спецрозслідувань. Горбатюк підкреслив, що збирається продовжити роботу на своїй посаді. Цікаво, що в ГПУ повідомили, що наразі ними розглядається п’ять претендентів на посаду прокурора Львівської області, серед яких є і Сергій Горбатюк, втім, там пообіцяли обов’язково врахувати бажання кандидати обійняти вказану посаду.

Водночас згадані Горбатюком представники "громадськості" влаштували справжню істерику у ЗМІ. Так, нардеп від БПП, "єврооптиміст" Мустафа Найєм назвав це "засланням". У тому тоні реагує на повідомлення адвокат родин Небесної Сотні Євгенія Закревська, яка назвала такий хід Генпрокуратури намаганням "розвалити" розслідування справ Майдану. "Фактично це спроба усунути Горбатюка від розслідування справ Євромайдану. А якщо копнути глибше – то спроба розвалити ці розслідування, оскільки Горбатюк від самого початку очолював це управління і має високий рівень довіри потерпілих і слідчих, є однією з рушійних сил розслідування на рівні з потерпілими, громадськими активістами й активно співпрацює з громадою, свідками. Він, на нашу думку, досяг великих успіхів у розслідуванні. Зараз ми спостерігаємо намагання просто його усунути", – сказала Закревська.

Що саме досяг Горбатюк у розслідуванні вбивств на Майдані не дуже зрозуміло. Протягом двох років з моменту вбивства десятків людей, результати, м’яко кажучи, не вражають. До того ж, замість того, щоб об'єднати усі справи Майдану в одну, як того, до речі, хотіли адвокати потерпілих ще рік тому, Горбатюк пішов іншим шляхом, так би мовити "тисячею стежок", що з одного боку, ускладнює та уповільнює процес, а з іншого - дозволяє у "лісі" справ загубити якесь "дерево". Є й інші питання до даного прокурора, який протягом 20 років працює в органах прокуратури. Виконуючи різноманітні політичні замовлення на кшталт розслідування справи Павла Лазаренка на користь тодішнього керівництва держави, він з 2004 по 2014 рік обіймав посади слідчого і старшого слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України. Тобто він працював при Піскуну, Медведьку, Пшонці – і ніяких докорів совісті не відчував.

До речі, якщо вже на то пішло, то "єврооптимісти", які офіційно підтримують Горбатюка, самі собі суперечать, оскільки днями з помпою повідомили про реєстрацію законопроекту, спрямованого на зміну принципу набору кадрів в ГПУ, згідно з яким набирати до ГПУ треба людей зі сторони. Втім, як це екстраполюється з ідеєю підтримки ветерана прокуратури Горбатюка, незрозуміло… 

Ще одним кандидатом на посаду Генерального прокурора називають Юрія Столярчука, який також займався розслідуваннями особливо важливих справ. На його "рахунку" – справа Гонгадзе. Щоправда, у 2004 році він пішов на пенсію і справа так і не була доведена до рівня замовників. Втім, як і у випадку з Горбатюком, якого підтримують адвокати "Небесної сотні", "стокгольмський синдром" спостерігається і у адвоката Мирослави Гонгадзе Валентини Теличенко, яка заявила, що її вимогам до генерального прокурора відповідає Юрій Столярчук. "Його роботу знаю з 2003 року - він розслідував справу про вбивство Георгія Гонгадзе. "Це був перший слідчий, якого цікавила правда, а не підгонка показань під заздалегідь задану версію. Багато в чому завдяки роботі слідчого Столярчука сьогодні відбуває покарання колишній генерал міліції Олексій Пукач", - написала вона.

Загалом, обидва діючих співробітника ГПУ – це люди зі старої системи, які, ймовірно, й мають позитивні професійні якості, але змінити систему не здатні. Втім, інші гіпотетичні кандидатури виглядають відверто висмоктаними з пальця. Деякі ЗМІ навіть запустили версію про те, що Яценюк хоче стати генеральним прокурором. Також з політиків, не пов’язаних з ГПУ, але які реально хотіли б там попрацювати, називають голову фракції БПП Юрія Луценка. А те, що він не відповідає чинним нормам закону "Про прокуратуру" - не має вищої юридичної освіти, а також 10-річного стажу роботи у сфері права, це вже питання наживне. У разі ухвалення політичного рішення такі речі можуть просто проігнорувати…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme