Друг Порошенка пояснив, чому Intraco заснована в офшорі

Власник компанії Intraco Management Limited, заступник гендиректора Roshen Сергій Зайцев пояснив, що компанія була заснована в офшорі через юридичні колізії

Про це він розповів інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає depo.ua.

"Ви знаєте, скільки складнощів може виникнути при спробі ведення подібного роду бізнесу з України? Припустимо, я б створив компанію в Україні. Така компанія отримує гроші, після чого повинна сплатити всі пов'язані іноземні витрати. Потрібно оплатити лізинг літака або фрахт у стороннього перевізника. При цьому літак часто навіть не залітає в Україну, і виникає питання, чи був імпорт послуг в Україну. Українських митних і прикордонних документів, що підтверджують факт надання послуги, немає. Далі, паливо споживається літаком за межами України. А тут же треба його імпортувати за 90 днів. Як компанія буде імпортувати іноземне паливо, яке згоріло в двигуні літака? А якщо вона його не імпортує, потрібно буде заплатити ЗЕД-пеню (а якщо ніколи не імпортує, то загальна сума пені може досягати 100% вартості палива). Як пояснювати нашим банкам, що паливо згоріло? Для них це все одно "імпорт". Вам "імпорт без ввезення" багато про що говорить? У нормальної людини мізки починають закипати від таких фраз. І так далі, і так далі", - зазначив він.

За словами Зайцева, аналогічна ситуація і з іншими товарами.

"Мої компанії купують товар у іноземних постачальників і продають іноземним покупцям. З точки зору логістики, дуже часто товар навіть і не наближається до українського кордону. Навіщо мені в такому випадку пояснювати українським бюрократам, що це за товар, чому я не повинен проводити митне очищення і не маю ГТДшок", -  сказав він.

Зайцев зауважив, що набагато простіше вести такий бізнес з іноземної юрисдикції.

"Звісно, що бізнес буде вибирати юрисдикцію, в якій кількість контактів з державними органами на одиницю часу буде мінімальною. Для того щоб утримати і залучити бізнес, потрібно показати, що ваш чиновник розуміє, чим займається бізнес. Розуміє, що цей бізнес намагається заробити, а не вкрасти і вивести. Це частина глобальної конкуренції юрисдикцій на світовому ринку капіталу", - сказав він.

При цьому Зайцев зазначив, що за дозволом Національного банку на створення Intraco Management не звертався, тому що цього не вимагає законодавство.

"Головне - закон. Якщо закон не вимагає, я не повинен отримувати ліцензію. А він не вимагає. За законом ліцензія потрібна для переказу коштів для інвестування за кордоном, а я нічого не переказував. Жодної копійки не було перераховано з України. Якщо приймуть законодавчі зміни, за якими треба буде отримувати дозвіл, я, звичайно ж, піду і все оформлю", - підкреслив він.

Водночас Зайцев додав, що як громадянин своєї країни платить податки. "Резидент України Сергій Зайцев платив і продовжує платити податки за українським законодавством у повному обсязі", - сказав він.

Нагадаємо, 10 травня журналіст Дмитро Гнап повідомив, що беніфіціаром офшорної компанії Intraco Management Ltd є заступник генерального директора корпорації "Рошен" Сергій Зайцев. Вона  начебто торгує з "Газпромом".

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, яка грунтується на так званих "панамських документах". Інформація була опублікована 9 травня о 21:00 за Києвом. Оновлена база даних містить більш ніж 200 тис. офшорних компаній, зареєстрованих через Mossack Fonseca. За даними ICIJ, 643 українських громадянина володіють 469 офшорними компаніями.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme