Депутати просять КСУ перевірити законність "партійного рабства"

Депутати просять Конституційний суд розглянути конституційність змін до закону про вибори нардепів, який вводить "партійну диктатуру"

Під зверненням підписалося 49 народних депутатів, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу КСУ.

Подання надійшло 22 березня і передане на вивчення до секретаріату суду.

Депутати висловлюють думку щодо неконституційності статті закону, які дозволяє після оголошення результатів виборів виключати кандидатів із виборчого списку за рішенням з'їзду партії і посилаються на те, що носієм влади є народ.

Політики наголошують, що словосполучення, використане у Конституції - "результати народного волевиявлення, отримані через вибори", пояснюється законом про вибори, де вказано, що результатом виборів, зокрема є визначення в порядку черговості у виборчих списках партій осіб, обраних депутатами від партій.

"Результати народного волевиявлення, отримані через вибори – це ніщо інше як схвалення та підтримка виборцями списку кандидатів від певної політичної партії, його персонального складу та черговості", - зазначено в поданні.

"Тому, якщо після оголошення результатів виборів з'їзд на власний розсуд вносить зміни до списку кандидатів, який було підтримано під час голосування – це означає, що з'їзд партії фактично перебирає на себе повноваження народу, як єдиного джерела влади, змінює рішення, прийняте виборцями та змінює результати цих виборів", - сказано в документі.

Раніше так званий закон про партійну диктатуру розкритикували у ПАРЄ

Нагадаємо, 16 лютого народні депутати ухвалили Закон України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі). За відповідне рішення проголосували лише 236 парламентарів.   Закон  передбачає зміни до 58 закону про вибори нардепів – наданні з’їзду партій права ухвалювати рішення про виключення кандидатів у депутати зі списку після оголошення результатів виборів, коли кандидат зрадив інтересам виборців.

25 лютого президент Петро Порошенко підписав цей закон.

Громадські організації закликали президента ветувати цей документ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme