Дембельський акорд Гелетея: чим запам'ятався генерал-охоронець

За два місяці керівництва Міністерством оборони Валерій Гелетей встиг запам'ятатися обіцянкою провести парад у Севастополі, звільненням Слов'янська, «іловайським котлом» і судовим позовом проти Тимошенко

Дембельський акорд Гелетея: чим запам'ят…

Три місяці і 10 днів протримався на своїй посаді вже третій з часу втечі Януковича міністр оборони Валерій Гелетей. Нагадаємо, з 27 лютого по 25 березня міністром оборони був «свободівець» Ігор Тенюх, однак здача Криму призвела до його швидкої відставки. Довше протримався Михайло Коваль - з 25 березня по 3 липня. А після приходу до влади Петра Порошенка питання ротації в кріслі голови Міноборони автоматично стало відкритим: перст президента упав на Гелетея, дуже відданої йому особисто людини, але, скажімо прямо, «ніякого» міністра. Коли в часи президентства Ющенка Гелетей очолював Управління державної охорони, його позаочі всі називали «охоронцем».

Проте вступ Гелетея на посаду вийшов дуже пафосним. Під час своєї присяги у Верховній Раді він пообіцяв наступний військовий парад провести не деінде, а в Севастополі. І хоча віра таким безпідставним обіцянкам навряд чи у когось була, швидкі рухи тіла Гелетея - звільнення Слов'янська і стрімкий наступ на Донбас - викликали виключно позитивний відгук.

Хоча, звісно, прямого стосунку до бойових дій міністр оборони не має. Його основне завдання - технічне забезпечення армії. І ставити Гелетею за провину те, що він, мовляв, головний винуватець «іловайського котла», щонайменше, некоректно. Інша річ, що наша армія за два місяці керівництва армією Валерія Вікторовича як була гола-боса, так такою і залишилася. І якби не волонтери, ситуація в нашій армії була б набагато сумнішою. Крадіжки із ЗСУ нікуди не зникли. Деякі наші вояки-тиловики чомусь упевнені, що якщо є волонтери, значить усе інше можна просто вкрасти. У свою чергу Гелетей на кардинальні чищення тилу так і не пішов...

Хай там як, але трагедія під Іловайськом, по суті, поставила питання про відставку міністра ребром. «Є безперечний лідер, на якого можна поміняти Гелетея?! Пропонуйте! Критикувати легко», - обурено заявив Порошенко під час прес-конференції 21 вересня, відповідаючи на критичні запитання журналістів.

Проте саме після цього виступу глави держави пішли чутки про те, що Гелетей все ж таки йде на вихід. І навіть два тижні тому написав відповідний рапорт. Тим не менш, він встиг потрапити в скандал з Юлією Тимошенко, подавши на неї до суду за її заяви про нібито продане міністерством озброєння. Тим самим, вочевидь, підняв на кілька відсотків рейтинг самої Юлії Володимирівни, на яку останнім часом ніхто навіть не звертає уваги. Власне ця історія виявилася дембельським акордом позбавленого довіри населення Гелетея.

Як повідомили ДеПо джерела в АП, Гелетей після відставки, швидше за все, піде працювати в звичне для себе Управління державної охорони, де йому все добре знайоме і немає постійного пресингу з усіх боків. А те, що Гелетею не судилося провести парад у Севастополі, на жаль, було зрозуміло ще в день його призначення...

Найгучніші цитати Валерія Гелетея:

03.07.2014

«Я обіцяю, що на посаді міністра оборони за вашої підтримки зроблю все можливе, щоб забезпечити безпеку наших співвітчизників, забезпечити спокій у нашій державі. Я переконаний, що Україна переможе. І повірте мені, парад перемоги буде, обов'язково буде, в українському Севастополі».

14.09.2014

«Україна буде готова повернутися до питання про відновлення ядерного статусу, якщо не отримає підтримки Заходу в протидії агресії Росії. Я також вказував на те, що Росія погрожує нам застосуванням тактичної ядерної зброї. І якщо ми сьогодні не зможемо захистити Україну, якщо світ нам не допоможе, ми будемо змушені повернутися до створення цієї зброї, яка захистить від Росії».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme