Чубаров: Голосувати у Криму не заставляють хіба що мертвих

200 тис. кримськотатарських виборців у Криму не підуть на вибори до Держдуми, але тиск на них безпрецедентний

Про це Gazeta.ua заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає depo.ua.

"Кримські татари на півострові бойкотуватимуть вибори. Підуть лише 1-1,2 тисячі татар. 200 тисяч кримськотатарських виборців не підуть.

Відомо багато фактів тиску на кримських татар. У школах, лікарнях та інших бюджетних організаціях керівники проводять зібрання колективів. Кажуть, що отримуватимуть дані з виборчих комісій і вираховуватимуть тих, хто не пішов без поважної причини. А поважною причиною може бути тільки смерть. Бо до лежачих прийдуть додому. Тих, хто проігнорував голосування, переводитимуть на посади з меншими зарплатами й звільнятимуть.

Учора в одній школі Сімферополя учителям сказали, щоб сьогодні, 16 вересня, вони всі взяли відкріпні талони і проголосували в дільниці, яка організована в їхній школі. Таким чином директор страхує себе. Він знатиме, що всі його підлеглі проголосували", - сказав голова Меджлісу.

Україна має вимагати від всього світу невизнання Держдуми, вважає Чубаров.

"Вибори проводитимуть під фанфари, як те, що вони потім назвали референдумом. Незважаючи, скільки людей прийдуть, оголосять підготовлені дані. Спробують показати, що в Криму явка набагато вища, ніж у регіонах Росії. Кремль стверджуватиме, що в Криму всі за Росію. А місцеві начальники прозвітують перед вищестоящими. Україна повинна заявити, що не визнає Держдуму. І вимагати цього від всього світу. Склад Держдуми буде нелегітимним через вибори у Криму", - сказав він.

Нагадаємо, вибори до Держдуми Росії відбудуться 18 вересня. Їх планують провести також в окупованому Криму.

Верховна Рада, у свою чергу, звернулася до міжнародних парламентів і провідних світових організацій із заявою визнати нелегітимними вибори до Держдуми Росії.

Крмі того, низка країн заявила, що не визнаватимуть результатів російських парламентських виборів в окупованому Криму. Зокрема, таку позицію висловили США, Німеччина, Франція, Данія, Латвія.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme