Чому заговорили про кризу в НАБУ

Потрапивши в капкан політизації корупційних розслідувань, Артем Ситник опинився на роздоріжжі

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чому заговорили про кризу в НАБУ…

У НАБУ, схоже, настають тяжкі часи, коли ситуація потребує швидких і неординарних рішень. Втім, замість цього "бюрошники" ніби навмисно продукують скандали з явно політичними ознаками. Так, сьогодні стало відомо, що у Артема Ситника відмовилось надавати будь-яку інформацію щодо справи по колишньому голові виборчого штабу Дональда Трампа Полу Манафорта, якого підозрюють у отриманні коштів з "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. Відповідь на журналістський запит до НАБУ писали майже місяць, але все звелося до того, що у бюро нібито "відсутні правові підстави надавати запитувану інформацію". Інакше кажучи, справу засекретили.

Ясна справа, зроблено це не від хорошого життя. Після перемоги Трампа на президентських виборах НАБУ явно вирішило не підставлятися (тим паче, що головні лобісти створення та посилення даної структури знаходяться саме за океаном) і від гріха подалі сховало дану справу. До того ж, судячи з пасивної поведінки антикорупціонерів, можна припустити, що сама справа почала сипатися й без зовнішніх чинників.

До цього всього додалися політичні розбірки за участі НАБУ всередині України. Яскравий приклад: конфлікт між Артемом Ситником та очільником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким, про який минулого тижня розповів Юрій Луценко. Останній отримав від голови НАБУ скаргу на керівника САП за те, що антикорупційна прокуратура не хоче відкривати кримінальне провадження щодо керівництва Міжнародних авіаліній України, які пов’язані з "Приватом". У підсумку, "високі" відносини двох нових антикорупційних органів країни ризикують заблокувати спільну і так не вельми ефективну роботу.

Окрім цього, з пасиву у НАБУ нікуди не поділася справа Миколи Мартиненка. Днями їй виповнився перший рік, але результатів до сих пір не видно. Очікувано, Ситник нарвався на звинувачення "Народного фронту", де назвали цю справу політичним замовленням, за яким нібито стоять Михайло Саакашвілі разом з його командою (зокрема, називався заступник Ситника – Углава), нардеп Сергій Лещенко, а також колишній російський, а нині український олігарх Костянтин Григоришин. 

А сьогодні на погоджувальній раді голова фракції "Народний Фронт" Максим Бурбак звернувся до НАБУ, але цього разу вже з приводу грошей Януковича. "Я звертаюся до НАБУ , щоб виявили і назвали прізвища тих, хто сьогодні за хабарі від імені влади веде переговори, щоб повернути ці гроші назад Януковичу", - стверджує Бурбак.

Виникає закономірне питання: чи відреагує Ситник на подібні заяви? Адже головна біда НАБУ полягає в тому, що всі справи свідомо чи несвідомо там перетворюють на політичні історії. Можливо, саме через це поповзли чутки про добровільну відставку директора Антикорупційного бюро та початок його політичної кар'єри. Адже говорити про корупцію простіше, аніж боротися з нею.   

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme