Влада

Чому Ярош має право називати Тягнибока "ідіотом"

Лідер "Правого сектору" вкотре продемонстрував дивовижний політичний еквілібризм, примудрившись і ніг не намочити , і качечку зловити

31 серпня 2015, 17:35

Чому Ярош має право називати Тягнибока "ідіотом"

Сьогоднішній так званий "День гніву", здається, перевершив очікування усіх, хто свідомо розхитував ситуацію, закликаючи боротися зі "Зрадою" Порошенка. Після того, як в натовп правоохоронців кинули бойову гранату (в міліції впевнені, що це був "свободівець"), усі організатори сьогоднішнього безладу, в тому числі персонально Тягнибок з Ляшком, вляпалися в малоприємну історію з тероризмом, наслідки від якої (особливо для Тягнибока) можуть бути не лише електоральні.

В той же час є одна людина, яка примудрилася, будучі одним з організаторів "Дня гніву" на його початку, не вляпатися в лайно. Це, звісно, Дмитро Ярош. З одного боку "Правий сектор" як організація був одним з активних розпалювачів протестних настроїв на "День гніву". Більше того, така собі Варвара Чорноіваненко - заступник керівника центрального інформаційного відділу "Правого сектору" встигла похизуватися "успіхами" сьогоднішньої війни зі "злочинною владою".

"Милиция снова защищает предателей, как и во время Майдана. Теми же методами. Только теперь у людей есть не только фонарики, но и гранаты.
Петя не учел изменение контекста.
У милиции 200-е и 300-е.
Это залет, Петя", - написала Чорноіваненко.

В той же час на офіційному ж сайті "правосеків" з‘явився зворушливий текст про "пролиту кров патріотів".

Чому Ярош має право називати Тягнибока "ідіотом" - фото 1

Фото Дмитра Чигрина

Але це тільки з одного боку. З іншого ж - особисто від Дмитра Яроша закликів приходити на "День гніву", принаймні останнім часом, ніхто не чув, та й прапорів "Правого сектору" під час бійок під Радою якось видно не було. Натомість, "правосеки" засвітилися сьогодні лише тим, що перекрили пару вулиць в урядовому кварталі, при цьому поводячи себе доволі миролюбно. Нібито і в акції взяли участь, і протестували, але до історії з гранатою це не пришиєш.

Крім того, на відміну від власних підлеглих з прес-служби, Ярош прозоро натякнув, що протестувальники, що вступили сьогодні в бій ідіоти, а трагедія з гранатою - "багатоходівка ФСБ". "Я впевнений, що доводити ситуацію до кривавого протистояння зараз, коли є ще маса політичних важелів впливу на неї - це ідіотизм і гра на руку не тільки зовнішнього, але й внутрішнього ворога... Шкода, що багато справжніх патріотів не розуміють цієї ФСБшної багатоходівки", - зокрема заявив Ярош в той час як Ляшко з Тягнибоком намагалися плутано відхреститися від тероризму.

Як бачимо, Ярош виявився розумнішим, ніж обидва інші "радикали". З одного боку "Правий сектор" і попротестував в своє задоволення, і про "зраду Порошенка" покричав, але і кров‘ю не заляпався. Що ж стосується Дмитра Яроша персонально, то він взагалі білий, пухнастий і цілком поміркований. Власне, "Правий сектор" завжди намагався, і поки що вдало, балансувати на межі радикалізму і спокійної політики. Так було і під час непокори ДУК ПС на базі на Дніпропетровщині, і під час стрілянини в Мукачеві, так сталося і сьогодні.

Ця політична гнучкість залишає перед Ярошем доволі широкі перспективи. "Правосеки" цілком можуть замінити "Свободу" в її опозиційній електоральній ніші, якщо сьогоднішній вибух стане для партії Тягнибока фатальним, а можуть і співпрацювати із владою. Власне і той і інший шлях для Яроша залишається відкритим.

Читайте також Чи візьме Ляшко відповідальність за теракт під Радою?

Скільки людей посадять за сьогоднішній теракт під Радою

 

Loading...
Loading...