Чому вирішили пожертвувати Насіровим

Дії НАБУ і САП свідчать про те, що політичне рішення про реальне, а не бутафорне переслідування голови Державної фіскальної служби, ухвалене на найвищому рівні

Чому вирішили пожертвувати Насіровим…

Учорашні "маски-шоу" у "Феофанії", які завершилися врученням підозри слідчими НАБУ голові Державної фіскальної служби Роману Насірову, безумовно, матимуть серйозні внутрішньополітичні наслідки. Утім, витоки даної історії варто шукати на Заході.

Зараз адвокати Насірова кажуть, що на момент вручення підозри у їх клієнта стався інфаркт і він перебував у непритомному стані, а тому – все незаконно. Але все це більш схоже на істеричні спроби хоч якось затягнути час. Реальність же полягає у тому, що без політичного рішення зверху ніхто б Насірова не чіпав.

Підозру головному фіскалу варто розглядати, як вимушену жертву з боку влади. Не секрет, що він є наближеним до команди президента і, за деякими даними, родичем ще однієї відомої представниці цієї команди – голови НБУ Валерії Гонтарєвої. До речі, за інформацією Depo.ua, Насіров справді готувався до відставки. Але це мало відбутися за кілька місяців – тихо й відносно непомітно…

Утім, концепція змінилася: тепер голова ДСФ не тільки злетить зі своєї посади, але й ризикує сісти. І питання тут не лише у внутрішньополітичному аспекті, але й у потребі агентів впливу США в Україні продемонструвати ефективність своєї роботи перед новою адміністрацією Білого дому. Не варто забувати, що НАБУ і САП - головні ініціатори "справи Онищенка", в причетності до якої підозрюють Насірова, були створені за ініціативи з Вашингтону. Але вони досі не продемонстрували результативної роботи. І зараз у Трампа не дуже розуміють, навіщо їм продовжувати фінансувати Україну. Тому була знайдена сакральна жертва, яка піде під ніж на антикорупційному вівтарі. Чи зачепить ця історія ще когось? Навряд чи.

У соцмережах, окрім порівняння Насірова з епічними екс-ректором податкового вузу Петром Мельником і екс-міністром Миколою Рудьковським, які також непритомніли, щойно ними цікавилися правоохоронні органи, обговорюють, наскільки далеко можуть зайти НАБУ і САП. При цьому практично всі погоджуються з тим, що антикорупційні органи обставляють свої дії ефектними шоу, але потім справи розвалюються і від гучних звинувачень залишається лише пшик.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme