Чому у владі забули про "пташенят" Табачника

Обрання Сергія Храпатого головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти змусило згадати про долю одіозного екс-міністра освіти часів Януковича та його оточення

Чому у владі забули про "пташенят" Табач…

Скандальне призначення на посаду голови Нацагенства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) викликало вкрай негативну реакцію серед представників української громадськості, які виступили з відповідною заявою, згадавши про колишні "звитяги" Сергія Храпатого.  "Відомо, що в часи Януковича-Табачника, у 2011-2014 роках, Сергій Храпатий очолював відділ гуманітарної освіти департаменту вищої освіти МОН. На цій посаді він відзначився кричущими антиукраїнськими й узагалі аморальними заявами – називав українських істориків "скотами" й повчав, як правильно розуміти й подавати українську історію та що саме треба писати в підручниках. Особливо Храпатому дошкуляли історики з Галичини, які, на його думку, є "купкою зрадників", - говориться в заяві.

Також громадськість згадала і про корупційну складову в роботі Храпатого, який свого часу був заступником директора студмістечка КНУ й займався питаннями поселення. "Про це є чимало публікацій в Інтернеті, студенти навіть зверталися до прокуратури щодо вимагань, шахрайства та багатьох інших порушень з боку тогочасного керівництва студмістечка, зокрема Храпатого. Але тоді Храпатого не тільки не покарали, а й призначили згодом директором студмістечка КНУ", - зазначають активісти.

"Результат голосування членів НАЗЯВО свідчить про те, що більшість з них – такі самі храпаті, які абсолютно не збираються боротися з корупцією, дбати про освіту й захищати національні інтереси України. Як відомо, 13 з 25 членів до НАЗЯВО делегують вищі навчальні заклади, 7 членів – НАНУ та галузеві академії наук, ще 3 є представниками об’єднань роботодавців, решта 2 представляють органи студентського самоврядування. Очевидно, стара табачниківська освітянська мафія зробила все, щоб пропхати до агентства своїх людей, які покриватимуть корупцію та профнепридатність табачниківських кадрів і шкодитимуть Україні та українській вищій освіті", - пишуть активісти.

Втім, не дуже зрозуміло, чому про Храпатого згадали тільки зараз. Варто зазначити, що цей освітянин з команди Табачника успішно працював в уряді головним спеціалістом Секретаріату Кабінету Міністрів ще з 2015 року. І навіть у травні минулого року пройшов люстраційну перевірку. Успішно…

А керівником секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти цього чиновника призначили ще 31 серпня. Це, схоже, особливо нікого не шокувало, і лише підвищення Храпатого викликало певний резонанс.

Цікаво й інше: скільки представників команди Табачника зараз займають ті або інші посади в освітній (і не тільки) системі? Як бачимо на прикладі Храпатого, їх не помічають. Так, нікуди не дівся кум Табачника Максим Луцький, який продовжує чіплятися за Національний авіаційний університет навіть після того, як його звільнили звідти зі скандалом.

У влади та правоохоронних органів нема питань і до самого Табачника. Якось тихенько розсмокталися справи з крадіжкою картин, навколо яких було багато інформаційного шуму, не згадують і про скандали з проведенням тендерів. Водночас у кулуарах Верховної Ради досі говорять про зв’язки екс-міністра з незаконними забудовами у столиці. Таке враження, що цей колишній чиновник отримав індульгенцію. Його ніби й шукають - в Ізраїлі чи деінде - але якось надто кволо...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme