Чому у Ляшка трапився сезонний напад популізму

Добре відпочивши за морями-океанами, лідер "радикалів" почав гратися у справжнього опозиціонера. Бо в опозиції стало так тісно, що доводиться працювати ліктями

Політичний оглядач
Чому у Ляшка трапився сезонний напад поп…

Кілька днів поспіль Олег Ляшко просто феєрить. Він то звинувачує Європу в тому, що безвіз нам не дає, але хоче забрати українську землю, ліс, українську душу, пісню й слово, то називає українців "конченими наркоманами", які сидять на кредитах МВФ, то вимагає змін до Конституції, які зобов'яжуть Нацбанк встановити помірні ставки на кредити, то збирається у куфайці (а чому не в касці?) викидати Гонтарєву з Нацбанку, то називає окремих міністрів "даунами", то гиркається з віце-спікером Іриною Геращенко через жінок і корів. Виглядає так, наче в Олега Валерійовича сталося якесь сезонне загострення. І без радикального втручання воно не розсмокчеться.

Коли ж без жартів, то медіа-активність Ляшка можна пояснити кількома причинами. Перша – "радикали" підтримали бюджет, а це означає, що свій інтерес в цьому документі вони забезпечили, поки що надважливих голосувань в Раді не планується, то ж з'явилася нагода знову погратися в опозиційність. І таким чином поторгуватися з владою. Ляшко та його соратники піднімають градус, ніби показуючи, що готові до співпраці, але це коштуватиме недешево.

Друга причина – після новорічних свят помітно активізувалися й інші опозиціонери, то й же Михайло Саакашвілі почав вояжі Україною, депутати "Самопомочі" продовжують демарші в Раді, трохи стишилася "Батьківщина", проте це ненадовго. А додайте сюди Надію Савченко з її ідеями поміняти Крим на Донбас, і ми отримуємо ситуацію, коли за опозиційну нішу доводиться боротися ліктями. Ляшко – професійний популіст, але його проблема в тому, що друзі-вороги з опозиційного табору за зручної нагоди закидають йому співпрацю з владою. Що змушує Олега Валерійовича вдаватися до невигадливої технології: наповнювати свій інформаційний "кейс" гучними антивладними випадами, щоб було чим відбиватися від інших опозиціонерів. Мовляв, вони брешуть, бо саме я – найрадикальніший критик влади. А на доказ із "кейсу" виймаються ті або інші заяви. У Ляшка завжди знаходяться пояснення своєї політичної різновекторності: і на випадок співпраці з владою, яка, можна не сумніватися, за вигоди для "радикалів" відновиться, і на випадок війни з владою.

Третя причина – як вже було сказано, в опозиційній ніші занадто тісно, а тем для піару – обмаль. "Самопоміч" сіла на ура-патріотизм, "Батьківщину" й "Опоблок" важко відтіснити від  соціального популізму, а "радикали" працюють на всіх цих напрямках. І через це змушені бути гучнішими за інших опозиціонерів, вдаючись до різких висловлювань та театральних дійств. Чого тільки варті звинувачення на адресу Юлії Тимошенко або спектакль з Юрієм Шухевичем... 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme