Чому Ситник "забив" на губернатора-втікача Мельничука

Схоже на те, що у НАБУ намагатимуться не бруднити руки не надто перспективними кримінальними справами

Чому Ситник "забив" на губернатора-втіка…

Не секрет, що після створення нових антикорупційних органів в Україні розгорнулася боротьба між силовими відомствами за підслідність у тих чи інших справах. Втім, як показує практика, Національне антикорупційне бюро часто "забуває" витребувати ту чи іншу справу собі, коли їй це не дуже вигідно, а справа виглядає дуже вже марудною та брудною.

Після того як у п’ятницю співробітниками МВС було затримано заступника голови Київської ОДА Ігоря Любка на хабарі у розмірі 200 тисяч гривень, а екс-губернатор Максим Мельничук швиденько втік з поля зору правоохоронців, керівництво Національного антикорупційного бюро прокинулося лише наступного дня. Причому з вуст голови НАБУ Артема Ситника прозвучала досить половинчаста заява, яка звелася до того, що справа про хабарництво щодо керівників Київської ОДА нібито може розвалитися в суді через порушення підслідності. "Поліція не захотіла співпрацювати з тим органом, якому підслідна ця справа, і, відповідно, цей матеріал реалізувала Генпрокуратура. Знову будуть проблеми з цією справою. Ви бачили це на прикладі справи мера Вишгорода, який зараз повністю поновлений на посаді, у нього немає запобіжних заходів у зв’язку з порушенням правил підслідності, але чомусь правоохоронні органи все одно йдуть на ці порушення", – наголосив Ситник.

Утім, жодних слів про те, що НАБУ вимагає витребувати скандальну корупційну справу собі, від Ситника так ніхто й не почув. Хоча насправді, аргументів для цього у Ситника було більш ніж достатньо. Можна було просто звернутися до того ж Арсена Авакова: мовляв, давайте цю справу нам, і ми її доведемо до логічного кінця і жодних проблем з підслідністю тоді не виникатиме.

Чому ж Ситник сказав "а", але не сказав "б"? Вочевидь, така позиція голови НАБУ неправильна, але абсолютно прагматична. Неправильна, тому що Нацбюро досі не довело жодної серйозної справи до суду, а справа керівництва київського регіону стала б публічним іспитом на профпридатність цього органу. Втім, прагматичний бік заяви Ситника полягає у тому, що антикорупціонерам не дуже-то й хочеться цим займатися. До речі, у випадку з провальною справою по меру Вишгорода Олексію Момоту НАБУ теж стояло осторонь, не бажаючи пропонувати свої послуги. Не полізло НАБУ й у справу з мерами-корупціонерами Ірпеня Володимиром Карплюком та Бучі Анатолієм Федоруком. Хоча тут Ситник, можливо, й має рацію, оскільки ця історія, намертво пов’язана з "золотою" землею, і явно вирішуватиметься не слідчими, а у високих кабінетах, а тому маратися НАБУ - не з руки…

Загалом, логіка НАБУ – досить проста. Нацбюро не має бруднитися у різноманітних нечистих історіях. У разі, якщо та чи інша справа не має серйозних перспектив, набагато простіше постояти збоку – хай ГПУ та МВС підставляються. Тому зараз у НАБУ заявляють, що вони нібито зосередилися на перевірках декларацій суддів. Тема – вигідна, позаяк суддям в українському суспільстві довіри нема. Але чи буде результат?

Бажання Ситника зберегти чистоту у цій ситуації вже скоро може призвести до зворотної ситуації. Справа в тому, що окрім справи по нардепу-втікачу Олександру Онищенку у НАБУ більше нічого, за великим рахунком, нема. Та й то, скоріш за все, доведеться голову Федерації кінного спорту в екзилі судити заочно. Ще одна гучна справа - по Миколі Мартиненку – теж, схоже, немає жодних перспектив і пов'язана лише з бажанням керівництва НАБУ підіграти своєму другові нардепу Сергію Лещенку, який протягом майже двох років завзято намагається розкрутити цю тему. 

Враховуючи очікування громадськості, стратегія, яка полягає у тому, щоб відстоятися в стороні, Ситнику навряд чи допоможе. Ще до кінця року керівництво НАБУ може робити гучні заяви. Але далі треба буде показувати результат. З огляду на це, бажання Ситника відцуратися від губернатора-втікача Мельничука виглядає помилкою: як-ніяк, але це як раз тема Нацбюро, на якій можна було б спробувати заробити інформаційні "вісти"…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme