Чиновники, які підпадають під люстрацію, масово кинулися в суди

В Україні незабаром розпочнеться друга хвиля люстрації влади. Після закінчення перевірки чиновників центральних органів виконавчої влади після свят візьмуться за чиновників обласного рівня

Чиновники, які підпадають під люстрацію,…

Далі настане черга чиновників райцентрів. Всього до реєстру люстрованих внесено 357 осіб, передає depo.ua з посиланням на ТСН.

В одному із судів Києва у графіку судових слухань на дверях залу - як мінімум дві справи про поновлення на посаді. Звільнення з люстрації в один день оскаржують співробітники СБУ, прокуратури Київської області та два - Генпрокуратури.

До суду кинулися фактично всі, хто потрапляє під люстрацію. Кандидати на звільнення хочуть індивідуального підходу та рішення в суді оскаржують навіть ті, про кого в законі сказано досить чітко.

Самі судді пішли далі - звернулися до Конституційного суду, щоб визнати закон про очищення влади антиконституційним. Люстрація, нібито, порушує гарантії незалежності суддів. Щоправда, майнової перевірки їм не уникнути. Судді ж наполягають: мільйонні подарунки в їх деклараціях - це просто презенти.

Але уникнути звільнення - елементарно, а заодно і стати героєм. Люстраційний закон передбачає збереження посади для мобілізованих.

Злі язики подейкують, що серед чиновників неймовірні черги на поїздки в зону АТО.

До так званих гастролерів є питання в люстраційному комітеті. 70 осіб - серед них чиновники, прокурори і навіть замміністрів - пройдуть додаткову перевірку вже як учасники АТО.

А скільки тих, хто підпадав під люстрацію, але пішов з посади добровільно зі збереженням усіх вихідних виплат, підрахувати неможливо.

Нагадаємо, раніше генпрокурор України Віталій Ярема заявив, що в зоні АТО на сьогоднішній день воюють 70 прокурорів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme