Чому Яценюк-Аваков влаштували жорсткий троллінг Порошенку з ЦВК

Несподівана заява "фронтовика" Антона Геращенко про небажання голосувати за нових членів ЦВК – свідчення складних відносин усередині коаліції

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чому Яценюк-Аваков влаштували жорсткий т…

Оновлення складу Центрвиборчкому може бути загальмовано. При цьому причина несподівана: проти виступив "Народний фронт". Нардеп від НФ Антон Геращенко публічно повідомив, що фракція прийняла рішення не голосувати за подані президентом України кандидатури в члени Центральної виборчої комісії. "Партія "Народний фронт" направила трьох своїх кандидатів у ЦВК. Але з трьох кандидатів там був тільки один, кого ми пропонували. Відповідно, ми залишаємо за собою право голосувати або не голосувати за подібний список. На сьогоднішній день ми прийняли рішення не голосувати за цей список. Відповідно, президент повинен почути думку депутатів Верховної Ради, фракцій, і, можливо, скоригувати свою пропозицію щодо членів ЦВК", - резюмував "фронтовик".

Варто зазначити, що у кінцевому списку й правда знайшлося місце лише одному поданому НФ кандидату – доценту Могилянки Леонтію Шипілову. Втім, за підрахунками depo.ua, з 11 кандидатур, поданих Петром Порошенком до ВР, людей, яких можна віднести до орбіти "Народного фронту" - не троє, а четверо. Так, у фінальному списку місце знайшлося заступнику міністра освіти Роману Гребі, заступниці міністра Кабінету міністрів Остапа Семерака Надії Синиці, а також партійному адвокату "Народного фронту" Олегу Конопольському.

Чим же тоді може бути викликане незадоволення у "фронтовиків"? На це може бути кілька пояснень, причому не виключено, що це – комплекс проблем. Справа в тому, що у списку, запропонованому "НФ" президенту фігурувало прізвище чинного заступника голови ЦВК Андрія Магери. Втім, через політичну позицію Порошенка, який кулуарно виступив проти переобрання діючих членів "зашквареного" Центрвиборчкому, Магера, який працює у цьому закладі з 2004 року, злетів. Для частини НФ це може бути принципове питання, адже на відміну від абсолютної більшості членів ЦВК, Магера позиціонує себе як чесна й порядна людина.

Ще один сценарій – дехто з заявлених кандидатів у ЦВК від НФ насправді вже давно не з Яценюком і командою. Враховуючи той факт, що Порошенко останнім часом перетягує людей з інших сил до себе, це видається цілком вірогідним, що хтось з "фронтовиків" втік. Враховуючи, що каденція члена ЦВК, згідно з чинним законодавством, становить 7 років, це питання може бути вельми болючим для керівництва партії. Щоправда, не виключено, що вся ця історія – боротьба усередині "Народного фронту". Адже груп впливу там достатньо, і на всіх людей банально не вистачило. Тим паче, що Антон Геращенко, який зробив відповідну заяву, представляє групу впливу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, чиїх людей у списку нема.

Втім, дуже ймовірним видається те, що зараз "Народний фронт" просто набиває собі ціну. З одного боку, аби довести своїм виборцям, що вони теж можуть бути опозиційними до Порошенка, а з іншого, аби зайвий раз довести Банковій, що без них нічого не вийде – жодне голосування провалиться. А тому заява Геращенка може бути сигналом для загальнополітичних домовленостей. Тим паче, що Аваков останнім часом проявляє серйозну опозиційність в риториці та діях. Чого лише вартий недавній марш "Азова" до стін Верховної Ради. Як розповіли нашому виданню в кулуарах, на одній з нарад в Кабміні, Аваков обурився тим, що міністрам треба їздити на Банкову на Раду реформ, тоді як, мовляв, за логікою речей, Рада реформ мала б бути створена у Кабміні.

Загалом, така позиція Авакова може серйозно ускладнити голосування за новий склад ЦВК. Враховуючи скорі довибори у ВР на 7 округах, патова ситуація з обранням нових членів, це не додає впевненості у тому, що ці вибори в результаті не зірвуться взагалі…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme