Влада

Чим Шкіряк гірший за Чеботаря або граблі Януковича

Протягом останніх тижнів уряд сколихнули неприємні скандали. Але якщо у випадку з непальською історією Шкіряка були зроблені висновки, то з заступником голови МВС Чеботарем - ні

13 травня 2015, 15:08

Чим Шкіряк гірший за Чеботаря або граблі Януковича

Умовне добровільне звільнення Зоряна Шкіряка логічним чином завершило його місячну роботу на посаді т.в.о. голови Державної служби з надзвичайних ситуацій. І заодно, вірогідно, поставило жирну крапку у його подальших намаганнях зачепитися за якусь серйозну посаду.

Смішна операція з порятунку українських громадян у Непалі - це вже біда. Але поява на борту літака громадської дружини - стала тим самим останнім гвіздком у кар'єрну труну Шкіряка. Повна безпорадність усієї системи рятувальної служби лише додала нових рис до всієї цієї історії. Заодно показали "клас" і Міністерства оборони, які надали для спасіння українських громадян поламаний літак. Втім, Шкіряк як головна медіа-персона, взяв увесь негатив на себе.

Чим Шкіряк кращий за Чеботаря - фото 1

Після повернення сумнозвісної експедиції з Катманду експерти очікували проведення розслідування і наступних кадрових рішень. У історію про те, що дружина Шкіряка брала участь в операції з евакуації українців з Непалу як «волонтер і досвідчена в східних практиках людина», чомусь ніхто не повірив. Проте, судячи з поведінки, звільнятися Шкіряк, ой, як не хотів. Протягом кількох днів усі вичікували: що ж буде далі. Схоже на те, що Шкіряк таки дослухався до порад старших товаришів і пішов на відставку.

Але Шкіряк не був би Шкіряком, якби не влаштував з цього пафосну картинку.

"Моє перебування на посаді було тимчасовим, і на цьому етапі моя місія завершена. Я гордий за всі ці дні, які провів поруч з цими мужніми людьми... А сьогодні я ще раз з гордістю хочу повідомити, що я звернувся до Арсенія Петровича Яценюка з заявою про звільнення з посади тимчасово виконуючого обов'язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій", - додав Шкіряк. Завіса...

Чим Шкіряк кращий за Чеботаря - фото 2

Втім, на тлі ще одного чиновника - заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря - Шкіряк виглядає порядною людиною. Так, він не хотів звільнятися (а хто б схотів), але все ж таки подав заяву. А от у випадку з Чеботарем історія виглядає дуже неприємною і у повній мірі показала цинізм керівництва МВС. 28 квітня невідомі напали на журналістів, які вели зйомку будинку заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря в селі Лісники. Сам Чеботар почав розповідати, що до розкішної вілли він не має жодного відношення. Проте пізніше виявилося, що на журналістів напав зять чиновника, а сам будинок записаний на дочку Чеботаря.

Цікаво, що віддуватися за Міністерство внутрішніх справ учора на одному з центральних ток-шоу стала нардеп від "Народного Фронту" Вікторія Сюмар, яка заявила, що Чеботар має піти у відставку. "Наскільки мені відомо, зараз Чеботар у відпустці. Але я думаю, що він з неї не повернеться на свою посаду", - зазначила вона. Звідки така обізнаність Сюмар щодо діяльності МВС? Все пояснюється дуже просто: і Сюмар, і Чеботар - це люди з найближчого оточення секретаря РНБО Олександра Турчинова. Вочевидь, Аваков не захотів бруднитися об креатуру "кровавого пастора", яку йому нав'язали ще рік тому. Тому віддуватися за Чеботаря довелося саме Сюмар.

Історія з Чеботарем вийшла менш розкрученою у ЗМІ, але більш ганебною. Заступник міністра внутрішніх справ навіть не спромігся ніяк прокоментувати свою відверту брехню про будинок, а також про свого зятя-забіяку. Але єдиний вихід після такого скандалу - це відставка, як би не намагався пересидіти Чеботар весь галас у відпустці.

Інакше не важко й справді крапля за краплею вичавити з народу мрію Путіна про третій Майдан. Нагадаємо, що другий Майдан накопичувався поступово - була Врадіїївка, був День Європи з Тітушкою і нарешті, горезвісне побиття студентів. Януковичу було досить на якомусь етапі спекатися керівника МВС Віталія Захарченка і він міг би багато чого уникнути, але не зробив цього. 

Фото: УНІАН

Loading...
Loading...