Чи виникне "Наш край" з теорії змови

Поки у Верховній Раді обговорюють депутатські мільйони в деклараціях, у кулуарах продовжуються торги щодо переформатування депутатських груп. Поки - безрезультатно

Чи виникне "Наш край" з теорії змови…

Попри відсутність зовнішніх ознак конфліктів, у парламентських стінах продовжуються цікаві внутрішні інтриги. На порядку денному – можливе розформування "Волі народу", яка зараз може зникнути внаслідок виходу з її складу кількох народних депутатів. Як відомо, кількість депутатів у депутатській групі має відповідати кількості людей в найменшій депутатській фракції на момент її формування. Наразі у "Волі народу" формально знаходиться 19 депутатів – рівно стільки, як у найменшій фракції парламенту "Батьківщині". Себто, якщо склад "ВН" зменшиться хоча б на один штик, ця депутатська група повинна бути розформована.

Зараз у "Волі народу" вже є три заяви на вихід. Мова йде, зокрема, про нардепа-втікача Олександра Онищенка та кременчуцького екс-регіонала Юрія Шаповалова, який зробив відповідну заяву 21 жовтня у залі Верховної Ради. До цього всього варто додати ще одного "народноволівця" та екс-регіонала Віктора Развадовського. Втім, останній наразі призупинив свою заяву.    

Тим часом голова Верховної Ради Андрій Парубій влаштував тривожну мовчанку. Як розповіли Depo.ua джерела у "Волі народу", він дав тиждень на те, щоб керівництво групи знайшло людей на заміну. Тоді ж має вирішитися питання Развадовського, який, скоріш за все, теж піде у вільне плавання.

Тому голові цієї депутатської групи Ярославу Москаленку треба терміново шукати трьох депутатів. За словами нардепів, відповідні консультації ведуться в посиленому режимі, але ніхто з позафракційних особливо не хоче йти у депутатську групу "збитих льотчиків".

Утім, зазначають джерела, не виключено, що все може змінитися після того, як "Воля народу" таки буде розформована. Існує ймовірність того, що потім вона буде реінкарнована під іншим брендом. Мова йде про можливе створення депутатської групи "Наш край", появу якої в ЗМІ анонсують вже не один тиждень. Під цей проект нібито готові підтягнутися одразу кілька позафракційних депутатів, які і так пов’язані з "Нашим краєм". Мова йде, зокрема, про Сергія Шахова та Олександра Фельдмана. Останній зараз нібито виторговує собі крісло співголови майбутньої депутатської групи (разом з Москаленком), що дасть йому змогу піднятися й на загальнопартійному рівні. Кажуть, що у "Наш край" може навіть перебазуватися екс-директор "Укрбуду" Максим Микитась. Але чи вистачить цього для того, щоб набрати 19 людей?

Тим паче, що потенційний "донор" зі збільшення кількості "штиків" – депутатська група "Відродження" - поки видається досить міцною. Після внутрішніх розбіжностей два угрупування усередині "Відра" на чолі з Віктором Бондарем і Віталієм Хомутинніком в решті-решт порозумілися і навіть нібито підписали домовленість про те, щоб триматися разом до переможного.

З огляду на це, історія зі створенням "Нашого краю" наразі перебуває на рівні чуток і кулуарних домовленостей. Для початку хоч якогось реального процесу має стати зрозуміло, чи виживе "Воля народу", чи все ж таки почине в бозі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme