Чи вдасться Кремлю розіграти кримськотатарську карту

"Влада" окупованого півострова готує пропагандистську провокацію з метою звинуватити Україну у порушенні прав корінного населення Криму

Політичний оглядач
Чи вдасться Кремлю розіграти кримськотат…

У "Гобліна" Аксьонова підготували проект резолюції про "порушення прав людини на півострові", поки він не був анексований Росією. За словами "голови" Держкомітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Заура Смирнова, проект резолюції буде оприлюднено вже цього тижня. У ньому, зокрема, планують відобразити події, які відбувалися в Криму, починаючи з кінця 80-х років. Ключовий момент: ситуація з поверненням кримських татар та начебто порушення їх прав при облаштуванні на півострові. Смирнов стверджує, що в документі йдеться про політичні порушення, порушення за національною і релігійною ознакою. При цьому він не сподівається, що проект резолюції буде прийнятий в ООН.

Спроба звинуватити Україну у порушенні прав людини – не нова. Росія неодноразово намагалася реалізувати цю технологію. Варто згадати, що й причину анексії там спочатку обставляли так, що Київ веде наступ на російськомовне населення. Мовляв, "київська хунта" відмінила мовний закон Ківалова-Колесніченка і це – порушення прав росіян в Криму. Той факт, що цей закон наразі ніхто не відміняв, вже до уваги не брався. За цією ж схемою Росія захищала "своїх" і на Донбасі, коли там тільки розкручувався маховик сепаратизму. Можна згадати цілу низку пропагандистських фейків, які експлуатували мовні чи релігійні міфи, що тривалий час насаджувалися на Донбасі. То ж з огляду на це, наміри кримської "влади" - лише повторення старих технологічних ходів на новий лад: до "порушення прав" російськомовних кримчан вирішили додати ще й кримських татар.

Це своєрідна запізніла "отвєтка" на резолюцію Генасамблеї ООН про порушення прав людини на окупованому півострові. Нагадаємо, рівно три місяці тому Генасамблея засудила порушення прав людини, дискримінаційні заходи і практику стосовно жителів тимчасово окупованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної "влади". Документ підтримали 73 країни, 76 утрималися і 23 проголосували проти.

Неважко зрозуміти, що в проекті, про який говорить цей Смирнов, йтиметься про низку проблем, з якими стикалися кримські татари в Криму – від земельних до конфліктів з міліцією на кшталт сутички на Ай-Петрі в 2007 році, коли правоохоронці забезпечували незаконне знесення  будівель. Все це буде приперчене показами окремих представників кримських татар, які пішли на співпрацю з окупантами. Простіше кажучи, готується інформаційна провокація, в основному розрахована на російського споживача, але не тільки, адже варто очікувати спроб розкрутити тему у західних, турецьких й українських "ватних" ЗМІ. Кремлю потрібна не правда, а щоб цей "документ" обговорювали. Якщо не в ООН, то в пресі, куди вкидатиметься міф про те, що Україна сама порушувала права людини на півострові і через це його жителі проголосували на "референдумі" так, як проголосували. Мовляв, Москва просто змушена була рятувати кримчан.

Від моменту окупації Криму Росія докладає значних зусиль для відбілювання своєї агресії. Після приходу в Овальний кабінет Дональда Трампа у Кремлі сподіваються якщо не на визнання світом російського суверенітету над півостровом, то хоча б дискусії про його подальший статус. При цьому відмовлятися від захопленої української території в Москві не збираються, всі її дії – забалакування проблеми. Задля цього продукуються всякі інформприводи – подвійний суверенітет, вільна економічна зона або ж новий референдум. А тепер ще й звинувачення України у "порушенні" прав кримчан.

У Кремлі чекають, що офіційний Київ або окремі політики - корисні ідіоти, виправдовуватимуться чи перекидатимуть відповідальність на "регіоналів", які панували в Криму. Насправді ж ми взагалі не повинні давати навіть маленького шансу на втягування себе в розмови про Крим за російським сценарієм. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme