Чи стане Плотницький після вбивств неслухняних польових командирів Кадировим

Якщо хтось хотів підставити Плотницького вбивством Дрьомова, то він жорстоко прорахувався

Чи стане Плотницький після вбивств неслу…

Вбивство Павла Дрьомова було таким же неминучим як і холод узимку в наших широтах. Смерть могла затриматися, але не могла не прийти. Про це волали вбивства польових командирів Бєднова-"Бетмена" та Мозгового-"Призрака". Зрештою тільки лінивий не називав Дрьомова наступним. В принципі, після "зачистки" "Бетмена", і Мозговий, і Дрьомов, якщо б були розумніші, то мали би зважитися на якийсь нетривіальний крок - наприклад, перехід на бік України або повне зникнення з радарів. Натомість вони вибрали смертельний шлях дрібних інтриг проти Плотницького. Зрештою, якщо б вони розписувалися в лояльності до нього це б їм не допомогло - їх би все одно знищили, навіть, якщо б вони погодилися на ролі весільних генералів. Бо так для лідера "ЛНР" надійніше.

Хоча існує дві основні версії вбивства Дрьомова - і в першій (його вбив Плотницький) і в другій (його вбли конкуренти Плотницького, щоб підставити лідера "ЛНР") ключовим моментом виступає неприязнь між покійним та Плотницьким. Зразу зазначимо, що версії ліквідації ураїнськими чи російськими спецслужбами слід відкинути. Це їм було абсолютно по силам, але жодного зиску ані СБУ, ані ФСБ з цього б не отримали. Що стосується СБУ, то ліквідація Дрьомова могла би розглядатися як помста, але вона жодним чином не могла допомогти ЗСУ у війні з Росією. А оскільки СБУ все ж прагматична організація, то ризикувати своїми бійцями заради помсти вони б не стали. Щодо ФСБ чи ГРУ, то і їм Дрьомов жодним чином не заважав. Умовно кажучи у версіях зі спецслужбами немає мотива.

Тепер повернімося до Плотницького - парадокс, але вбивство Дрьомова і для нього нічого не змінює. Крім одного - всім ще раз наочно було продемонстровано, що головним "перцем" ЛНР залишається Плотницький. І не важливо, що Дрьомова могли вбити конкуренти Плотницького. Якщо вони хотіли його підставити перед Москвою, то вони мають бути гірко розчаровані. Москві абсолютно плювати на вбивство якого там польового командира - вони говорять з Плотницьким і крапка. Тому, якщо це зробили недоброзичливці глави "ЛНР", то вони тільки потішили його. Мовчання Кремля означає лише одне - Плотницький має повний карт-бланш "казнить и миловать" всіх своїх "співгромадян". До речі, такий самий карт-бланш має і Захарченко, який почав теж підчищати деяких занадто самостійних гравців - "Восток", "Сомалі", Моторола та вигнання Пургіна тому свідчення. І тут ми підходимо до певних історичних паралелей - Плотницькому дозволяють робити те, що дозволялося робити Кадирову в Чечні років десять тому, коли він став лояльним Москві лідером республіки.

Куди це заведе Плотницького та його кураторів? У випадку з Кадировим все до певної міри вийшло з під контролю - в один прекрасний день Кадиров зі слуги перетворився на господаря, якого просто неможливо от так просто взяти і усунути, бо просто немає ким замінити. Власне, Кадиров постарався. Історія з Кадировим дечому навчила Кремль - і там почали серію ротацій старих керівників у підконтрольних квазіреспубліках Осетії, Абхазії та Придністров'ї. Звичайно, всі вище перелічені утворення разом з "ЛНР" та "ДНР" суттєво відрізняються від Чечні тим, що остання воювала з Росією, а проросійські квазіреспубліки воюють з ворогами Росії. Тому в Чечні у Кадирова купувався мир для Росії, а в Абхазії, Осетії, Придністров'ї, "ЛНР" та "ДНР" купується війна проти Грузії, Молдови та України. При чому ці війни доводилося вести головним чином російськими силами. Тому лідери проросійських квазіреспублік не можуть себе почувати так спокійно як Кадиров - попереду фронт ворогів Росії, а в тилу російські куратори. Саме безперервна війна є головним запобіжником від того, що Плотницький та Захарченком раптом захочуть стати Кадировим. Своїх м'язів замало. А от, якщо Росія все ж зважиться заморозити "ЛНР" та "ДНР" як Придністров'я і залишити там обмежений контингент, тоді і місцеві хазяї почнуть нахабніти як в якомусь Придністров'ї. І настане час їх змінювати. Бо інакше вони можуть стати незамінними як Кадиров.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme