Чи позичить Лещенку Притула два мільйона гривень

Квартирна епопея головного "єврооптиміста" продовжується. Тепер за Сергія Лещенка взялося НАЗК

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чи позичить Лещенку Притула два мільйона…

Поки Сергій Лещенко розповідає про політичні переслідування з боку Генеральної прокуратури біда прийшла звідти, звідки її не чекали. А саме з Національного агентства з запобігання корупції, які виявили в історії з купівлею квартири на вулиці Франка в Києві ознаки корупції.

НАЗК встановило, що при купівлі квартири загальною площею 192 кв. м і вартістю 7 млн 550 тис. гривень у новому будинку в історичному центрі Києва Сергій Лещенко одержав подарунок у вигляді знижки на вартість квартири, яка була надана забудовником. Будучи на момент придбання неруxомості  народним депутатом України, тобто суб’єктом, на якого поширюються вимоги статей  23, 24 Закону України "Про запобігання корупції", Сергій Лещенко одержав подарунок, вартість якого у 1307,43 разів перевищила мінімальну заробітну плату (загальна сума знижки склала  1 млн 801 тис. 648 гривень).

"Таке порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією подарунка", – заявляє НАЗК.

Цікаво, що з метою забезпечення прозорості процесу та уникнення політичних маніпуляцій народному депутату було запропоновано здійснювати відеофіксацію, від якої він категорично відмовився. З чого б це чесному нардепу не бажати відкритих процедур?

Інша справа – що буде, якщо НАЗК у судовому порядку зможе довести наявність подарунку в 1,8 мільйона гривень? Адже окрім штрафу "конфіскація подарунку" передбачає або арешт квартири, або передачу відповідної суми грошима. Так що може Лещенку вчергове доведеться звертатися до головреда «Української правди» Олени Притули, щоб та позичила йому ще грошей.

Можна прогнозувати, що Лещенко різко відреагує на подібні звинувачення з боку НАЗК. Є підозра, що нас чекають заяви про політичні утиски. Втім, така риторика для нього є небезпечною, оскільки тим самим він автоматично стає на один щабель з такими персонажами як нардеп-"коняр" Олександр Онищенко, який перебуваючи в Лондоні, регулярно розповідає про тиск з боку влади. Справа в тому, що фраза про політичні переслідування останнім часом не перестають вириватися з язиків українських корупціонерів вищого рівня.  

Цікаве в історії з Лещенком і те, як себе будуть вести представники групи підтримки з Заходу. Адже про лобі "єврооптимістів" у посольствах європейських та заокеанських країн говорили давно. І якщо у Лещенка цілком можуть виникнути проблеми і з НАЗК, і з ГПУ, то у його соратниці Світлани Заліщук ситуація видається дещо кращою – на момент купівлі квартири вона не була народним депутатом, а отже на неї корупційні статті не розповсюджуються.

У цьому контексті варто згадати, що головне завдання НАЗК – це все ж таки перевірка електронних декларацій. Дуже цікаво побачити рішення НАЗК по е-деклараціям. Тим паче, що півтора тижні тому голова комітету ВР з питань запобігання корупції Єгор Соболєв офіційно звернувся до НАЗК щодо перевірки життя Юлії Тимошенко. Тому є підозра, що корупційні скандали за участю агентства ще тільки починаються…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme