"Парад суверенітетів": Тимошенко відкриває "третій фронт" на Київщині

"Парад суверенітетів" у облрадах триває. Владі треба терміново знайти контраргументи для того, щоб поставити на місце латентних сепаратистів

"Парад суверенітетів": Тимошенко відкрив…

До шести областей, які вимагають так звані "договірні стосунки" з центральною владою, сьогодні приєдналася Київська обласна рада, яка на позачерговій сесії більшістю голосів затвердила звернення до Президента України та Прем'єр-міністра з вимогою підписати договір про розмежування повноважень між регіональною і центральною владою, повідомляється на офіційному сайті ради. Раніше з аналогічним закликом на підтримку договірних відносин з центром виступили Одеська, Житомирська, Кіровоградська, Хмельницька, Івано-Франківська і Полтавська облради.

Рішення було винесено на сесію депутатами від фракції "Батьківщина" і було підтримано фракціями "Самопоміч", "Опозиційний блок", "УКРОП" і "Свобода", які входять до більшості. Проти звернення виступили депутати від БПП, адже такі договори суперечать Конституції України. Втім, це важливе застереження не завадило більшості депутатського корпусу ухвалити одіозну постанову. Під час розгляду звернення на сесії голова Київоблради Анна Старикова, яка є членом "Батьківщини", заявила, що провладні партії не дбають про інтереси громад, а просувають власні бізнес-інтереси. Про свою партію та свого патрона, екс-нардепа від БЮТ Костянтина Бондарєва, вона чомусь не згадала…

Варто зазначити, що раніше президент Петро Порошенко заявив, що пропозиції облрад про договірні відносини суперечать нормам Конституції. "Ніяких договорів обласних рад з Президентом не буде", - зазначив він. Втім, жодних реальних кроків щодо повернення окремих обласних рад у законне русло зроблено не було. Очевидно, саме через це бажаючих мати "договірні стосунки" з центральною владою більшає.

Depo.ua раніше вже писав про небезпеку таких закликів облрад, які фактично роблять кроки до розколу країни. Що ж до Київщини, то тут варто зауважити, - скандальне рішення Київоблради не просто так співпало з конкурсом з обрання голови ОДА, результати якого мають ухвалити сьогодні.

Безвідносно до прізвища потенційного переможця конкурсу, нового губернатора столичного регіону у Київоблраді вирішили поставити в завідома складні умови. Сьогоднішній демарш обласних депутатів, де "Блок Петра Порошенка" перебуває у повній опозиції, яскравий сигнал того, що представницький орган області контролюватися держадміністрацією не буде.

Більше того, це сигнал до конфлікту між губернатором та облрадою. Що це означає? Відсутність жодної реальної роботи влади і політичне протистояння між гілками влади в регіоні. Чим це може скінчитися? Скандали або навіть недовірою обраному голові ОДА з боку Київоблради.

З огляду на такі перспективи, від того, хто стане новим керівником Київщини, залежить дуже багато. Якщо головою ОДА стане особа з корупційним бек-граундом, це дасть опозиціонерам з Київоблради всі карти в руки. Якщо ж фігура матиме вагу та незаплямовану репутацію, то дуже ймовірно, що їй вдасться загасити конфлікт і навіть спробувати переформатувати більшість.

Окрім Київщини є й інші регіони, де БПП теж перебуває в меншості, а, отже, там можуть статися аналогічні конфлікти. Тут для влади дуже важливо діяти "кнутом і пряником", аби не допустити перетоку провладних депутатів до «фронди». Бо якщо з’являться "тушки", це стане сигналом місцевим елітам, що центральна влада дала слабину. Якщо згадати недавню історію, то саме через слабкість владних структур та загальну невизначеність політичного курсу сипалися фракції в місцевих радах. Наступати на ті ж самі граблі - це, звісно, давня українська традиція, проте тут виникає логічне питання: а чи варто знову повторювати одні і ті ж помилки.    

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme