Навіщо Генпрокуратура сприяє чуткам про повернення Клименка

Зникнення доказів проти Олександра Клименка активізує чутки про його домовленості з владою щодо повернення одіозного втікача до України

Навіщо Генпрокуратура сприяє чуткам про…

Фарс, який відбувається з кримінальною справою проти екс-глави Мінздоху Олександра Клименка, показує, до чого призводить навмисне затягування розслідувань щодо одіозних представників режиму Януковича. В принципі, справу про розкрадання 3 мільярдів гривень з державного бюджету Клименком треба було розслідувати ще за першого прокурора - Олега Махніцького. Але що "свободівець", що його наступник Віталій Ярема (при якому, щоправда, формально повідомили Клименку про підозру), займалися якимись іншими важливими справами. Точно не кримінальними...

Зараз, при Вікторі Шокіні, розслідування справи щодо Клименка почало рухатися, але після нетривалого руху знову забуксувало. В чому фокус? По-перше, треба прояснити деякі обставини справи. Згідно з судовими матеріалами, Олександр Клименко разом з його колишніми підлеглими з Міністерства доходів і зборів підозрюється у привласненні трьох мільярдів гривень з держбюджету, які у 2012-2013 роках були безпідставно перераховано у вигляді відшкодування з ПДВ трьом компаніям: "Мегатерії", "Газіновація" і "Ексімтех". Для переказу коштів використовувався банк "Капітал", 35% акцій якого володіли Руслан Щербань і Євген Щербань - сини розстріляного у 1996 році донецького бізнесмена Євгена Щербаня.

У березні цього року в банк "Капітал" двічі направлялися запити про надання списку співробітників, які працювали в означений час, для проведення допиту. Однак фінустанова відмовила, заявивши про конфіденційність інформації.

Але саме цікаве сталося з базою даних: банк на повному серйозі повідомив слідчим, що документи за період з 1 січня 2012 року по 21 грудня 2013 року знищено... через затоплення серверної. Цікаво, що за версією банку, заливало серверну 14 лютого 2014 року, себто за тиждень до перемоги Майдану.

Є підозри, що банкіри "затопили" серверну заднім числом, але довести це, на жаль, неможливо.

З цього приводу голова управління спеціального розслідування ГПУ Сергій Горбатюк видав феноменальну по своїй нерозбірливості фразу: "Так, вони (докази, - ред.) загублені в даний час. Частково технічно, а більшою мірою вони просто були вивезені на певному етапі з банку. Ми ще, в принципі, сподіваємося, що коли ми їх знайдемо, але в даний час ми до них не маємо доступу. Перспективи такого розшуку не надто оптимістичні. Хоча, знову ж таки, це один з речових доказів, який би значно прискорив розслідування, але це не означає, що втрата його веде в глухий кут у розслідуванні. Є інші способи збору інформації та документування скоєного злочину". Хтось щось зрозумів?

Але виникає низка питань до ГПУ. Зокрема, чому країна тільки зараз дізналася про знищення документів проти одного з найодіозніших персоналій режиму Януковича? Виходить, що ГПУ півтора роки взагалі не цікавилася цим питанням. За це мають полетіти голови. Окрім того, попри усі запевнення Сергія Горбатюка у тому, що втрата не перешкоджає подальшому розслідуванню справи, віри у такі обіцянки представників ГПУ вже немає...  

Тим паче, що Олександр Клименко влаштував бурхливу діяльність, публікуючи різноманітні політичні роліки і усіляко натякаючи на свої політичні амбіції в Україні. Подейкують, що з бажанням повернутися пов'язані торги Клименка з владою щодо газети "Вєсті". І таке враження, що ГПУ вирішило підіграти Клименку з розпусканням чуток про його домовленість з владою. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme