Чеські та словацькі інтелектуали вимагають звільнити Сенцова

Чеські і словацькі письменники, вчені, актори, журналісти закликали звільнити українського режисера Олега Сенцова

Вони оприлюднили відкритого листа до лідерів європейських держав, Міжнародного суду, Європейської академії кіно, посольств Росії у Братиславі й Празі з вимогою до Москви скасувати вирок російського суду у справі Сенцова, а також Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чірнія, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".  

Олег Сенцов був засуджений у Росії "на основі сфальсифікованих свідчень, отриманих під тиском тиранії й катувань, про злочини, яких Олег Сенцов не вчинив", наголошується у листі.

На думку авторів листа, вчинена над українським режисером розправа "не має нічого спільного зі справедливим судом", а тому вони готові організовувати громадські зустрічі й допомагати "несправедливо засудженим і переслідуваним жертвам путінського чи будь-якого іншого режиму".

"Вимагаємо свободу для несправедливо засуджених! Вимагаємо скасувати вирок у повному обсязі", - наголошується у листі чеських і словацьких інтелектуалів.

Під відкритим листом, який був складений 30 серпня цього року, за час до його нинішнього оприлюднення вже поставили свої підписи близько 45 відомих у Словаччині й Чехії осіб, лист залишається відкритим до підписання.

Нагадаємо, 25 серпня російський суд засудив українського режисера Сенцова до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Активісту Олександру Кольченку російський суд дав 10 років в'язниці. Їх засудили за звинуваченням в організації терактів у Криму. Обидва українці звинувачення відкидають, називаючи справу політичною.

Захист Сенцова подав апеляцію на вирок до Верховного суду Російської Федерації, дата засідання поки що невідома.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua


Loading...
Loading...