Влада

АП: Безвіз для України може з'явитися на порядку денному Європарламенту

Заступник глави АП пояснив, чому голосування про безвіз для України могли не включити до порядку денного Європарламенту

31 жовтня 2016, 18:23

Питання про введення безвізового режиму між Україною і Європейським Союзом може бути внесено до порядку денного Європейського Парламенту за кілька днів до пленарної сесії, заявив заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв,  передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Відсутність на нинішньому етапі цього питання (про введення безвізового режиму з ЄС для українських громадян – ред.) в порядку денному Європарламенту зовсім не означає, що його не буде розглянуто у визначені часові рамки. Слід розуміти, що порядок денний – це живий документ. Остаточного вигляду він набуває за лічені дні до пленарної сесії, коли до нього додаються питання, за якими були досягнуті політичні домовленості в останній момент", – повідомив Єлісєєв.

У цьому контексті, за словами Єлісєєва, вкрай важливим є наявність з боку Європейського Союзу політичної волі прийняти відповідне рішення. "Поки що підстав сумніватися в зворотному у нас немає, і це було підтверджено під час інтенсивних телефонних контактів президента Петра Порошенка з керівництвом інститутів ЄС протягом останніх днів", – зазначив він.

"Перш за все, основною підставою для запровадження безвізового режиму з боку ЄС є чітке виконання відповідних критеріїв. І виконання Україною цих критеріїв – загалом 144 – вже неодноразово підтверджувалося на різних рівнях, зокрема під час останнього візиту президента Петра Порошенка до Брюсселя 20 жовтня", – наголосив заступник глави АП.

Він нагадав, що підтримку так званого безвізу для України підтвердив президент Європарламенту Мартін Шульц протягом останніх контактів з президентом України. "Він готовий подати на розгляд пленарного засідання Європарламенту рішення щодо безвізового режиму як невідкладне, щойно в рамках ЄС буде узгоджений механізм зупинення дії візової лібералізації", – сказав Єлісєєв.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...