Влада

Абромавичус очолить радикальне крило партії Саакашвілі

Скандальний вихід Абромавічуса з Кабміну ознаменував початок активізації політпроекту Михайла Саакашвілі

03 лютого 2016, 12:58

Абромавичус очолить радикальне крило партії Саакашвілі

Не секрет, що сьогоднішня скандальна заява міністра економіки Айвараса Абромавичуса про відставку та звинувачення на адресу заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у корупції – це гра на випередження. Раніше Depo.ua вже писав про те, що посада Абромавичуса мала відійти Віталію Ковальчуку, який після переформатування уряду мав поєднати крісла першого віце-прем’єра та міністра економіки. Варто нагадати, що свого часу подібний фінт вухами зробив Саша Боровик, який, уходячи з посади заcтупника міністра економіки, звинуватив керівництво Кабміну у ігноруванні його реформаторської діяльності. На цьому паралелі не завершуються – як і у випадку з Боровиком за спиною маячить постать губернатора Одещини Михайла Саакашвілі.

Так, політолог Тарас Березовець у пості в "Фейсбуці" повідомив, що вчора бачив Абромавича та Саакашвілі у одному зі столичних ресторанів. "Тепер зрозумілий предмет зустрічі. Цікаво інше, що міністр проводить консультації напередодні своєї відставки з губернатором, зайнятим створенням нової політичної сили в переддень дострокових виборів Ради у вересні", - написав він. До речі, коли Боровик уходив з Кабміну, він теж зазначав, що перед цим консультувався з Саакашвілі…

Сам Міхо відреагував на це повідомлення дуже оперативно, теж наїхавши на Кононенка та прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. "Вчора довго говорили з Айварасом Абромавічусом і він розповів ще багато всього цікавого. Хіба не сумно, що литовці і грузини змушені взяти на себе функцію захисників країни від деяких нечистих на руку етнічних українців, які прорвалися у владу. Я працюю разом з Айварасом в Раді з реформування держпідприємств, головою якого я став з його ініціативи і хочу підтвердити, що всі наші ініціативи по зміні керівників держпідприємств блокуються особисто Прем'єр-міністром з подачі одного з лідерів фракції БПП-Солідарність в Раді - Ігоря Кононенко і ще декількох груп впливу", - написав він у соцмережах. Фактично мова йде про майже відкриту заяву Міхо про створення власного політпроекту, у який увійде і литовець.

Тут варто звернути увагу на те, що політична риторика команди Саакашвілі вийшла новий радикальний рівень. Раніше Саакашвілі всіляко уникав критики відносно Кононенка, акцентуючи увагу на команді прем’єр-міністра. Втім, фактично саме Абромавичус дав старт цій історії, і вочевидь, саме він стане рупором конфлікту з Кононенком, ставши головним "радикалом" у команді одеського губернатора, навіть посунувши з цієї позиції Сашу Боровика.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

 

Loading...
Loading...