6 млрд грн державі: Злочевський показав приклад, як платити податки

Сплата додаткових платежів до бюджету звільнила Злочевського і компанії Burisma Group від претензій правоохоронців

За останні два роки компанія Burisma Group сплатила понад 5 млрд грн податкових зобов'язань до бюджетів усіх рівнів. Додатково ще 180 млн грн до бюджету було сплачено після проведення перевірок в 2016 році.

 Як повідомляють в Burisma, нарахування та сплата додаткових платежів до бюджету стали результатом багатомісячної роботи двох команд - Генеральної прокуратури України та Burisma Group. У підсумку, в Україні закриті всі справи щодо президента групи Миколи Злочевського та операційних компаній, що входять до Burisma Group. "Щоб зняти всі проблемні питання навколо діяльності компанії і продовжувати забезпечувати Україну природним газом, грунтуючись на принципах відкритості та прозорості, компанія пішла на безпрецедентні кроки в бізнес-спільноті України. Burisma Group стала першою компанією в Україні, яка надала гарантії того, що якщо в процесі слідства будуть виявлені порушення, компанія гарантує виплату всіх необхідних платежів ", - йдеться у повідомленні Burisma Group.

Приклад Burisma та Миколи Злочевського можуть наслідувати й інші великі бізнесмени. Випадок є прецедентом для України.

Раніше Генеральна прокуратура України підтвердила припинення всіх процесуальних і судових дій відносно компаній Burisma Group і власника Групи Миколи Злочевського. Такий висновок можна зробити з відповіді Генпрокуратури, яку отримало українське видання  "Українська правда".

"В цілому сума сплати до держбюджету склала 180 млн гривень", - зазначили в ГПУ. У відповіді йдеться про те, що висновки про припинення всіх справ щодо Злочевського і компаній Burisma Group також підтверджуються рішенням Центрального кримінального суду Великобританії від 21 січня 2015 року та висновками експерта за результатами проведення судово-економічної експертизи від 6 лютого 2015 року. Після розгляду діяльності Миколи Злочевського в Україні за період з 2002 року по 2014 рік, Британський суд ухвалив рішення на користь Миколи Злочевського та зобов’язав Бюро з боротьби з фінансовими махінаціями в особливо великих розмірах (SFO) оплатити судові витрати відповідача.

– Дії Генеральної прокуратури України та українського суду підтверджують відданість України принципам верховенства права та належного судочинства – двох оплотів демократії, – прокоментував американський адвокат компанії, колишній заступник Генерального Прокурора США Джон Буретта.

Сам Злочевський пообіцяв, що завершення всіх справ призведе до збільшення виробництва, інвестицій і своєчасної сплати компанією всіх податків.

 "Завершення всіх процесуальних дій навколо компаній Burisma Group дозволить більш інтенсивно нарощувати виробництво, збільшувати інвестиції у видобуток, розглядати залучення міжнародних компаній в Україну, виконувати соціальні та інвестиційні зобов’язання, а також своєчасно та в повному обсязі відраховувати всі необхідні платежі в бюджет. Це великий крок вперед для України в цілому та Burisma Group зокрема, – зазначив президент Burisma Group Микола Злочевський..

За словами незалежного директора Burisma Олександра Квасьнєвського, рішення закрити всі справи проти компаній Burisma та її власника Миколи Злочевського демонструє зрілість демократії і незалежність судових рішень від політики.

– Вселяє надію те, що незалежний український суд зміг винести рішення, яке повністю відповідає рішенням Британського суду. Для України рішення щодо Миколи Злочевського та найбільшої газодобувної компанії Burisma буде мати інше позитивне значення – більш інтенсивну побудову енергонезалежної держави, оскільки Burisma Group зможе збільшити обсяги внутрішнього видобутку природного газу України та відрахування в бюджет країни. Особливо сьогодні Україну повинні об’єднувати будь-які проекти, які сприяють зміцненню обороноздатності країни та її політичній незалежності. За це сплачена висока ціна революцією і подіями після неї, – зазначив Квасьнєвський.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада