Адвокат Савченко радіє, що на Росії "лише авторитаризм"

Адвокат Марк Фейгін вважає процес у справі Надії Савченко перемогою політичної адвокатури на Росії

Про це він сказав в інтерв'ю "Укрінформу", передає depo.ua.

"Політична адвокатура не тільки в боротьбі за громадську думку, найголовніше - вона в правильній організації міжнародного права. Росія - член ООН, учасник Гельсінського процесу. Якби у нас був тоталітаризм, нас би розстріляли і все, справа з кінцем. Але в Росії поки що тільки авторитаризм, який в сенсі права не всесильний. Тому потрібно намагатися максимально використовувати всі можливості політичної адвокатури", - сказав адвокат.

Він зазначив, що подібні справи уже були в інших авторитарних державах.

"І не потрібно думати, що ми такі унікальні, щось подібне вже бувало. В авторитарній Португалії при Салазарі відомий адвокат Жорже Сампайю вмів ефективно працювати саме в цьому напрямку (його робота була такою відомою, що з часом він сам став президентом)", - сказав Фейгін.

Він також зазначив, що оскільки Росії включена у міжнародну економічну систему, то не може ігнорувати правову.

"Влада Росії, включена в міжнародну економічну систему, змушена включатися і в правову. І на цьому протиріччі можна грати. Його потрібно максимально використовувати. Тут дуже важливо зробити пролом. І робити все нові пробоїни в системі", - сказав Фейгін, нагадавши про "чеченську справу" Миколи Карпюка.

"Ось, скажімо, інша справа. Карпюк заявив про тортури, є їх сліди. І вже з'являються шанси, що в майбутньому влада не буде вести себе так само нахабно, що в майбутньому обвинуваченим та їх захисту буде все ж простіше. Це, до речі, працює не тільки по відношенню до Росії", - зазначив адвокат.

На його думку, справи українських політв'язнів на Росії сприяють освіті українців, які надививштсь російського беззаконня стають більш вимогливими до своїх суддів.

"Мені здається, справи українських політв'язнів відіграють велику роль в освіті людей в Україні. Вони в жаху відсахуються від такого беззаконня. І отримуючи такий негативний досвід, починають вимагати від своїх суддів, від своєї юриспруденції більшого - максимально точного проходження закону", - вважає Фейгін.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme