ЗМІ: Вкрадені облігації з банку Пшонки опинились в екс-фонді Гонтаревої

Після перепродажів двох пакетів ОВДП на 4,7 мільйона доларів компанії "Тера Інвест" кошти потрапили до інвестфонду з групи ICU, серед власників якої була Валерія Гонтарева

Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко в програмі "Наші гроші", передає depo.ua.

Дані про продаж цінних паперів були отримані від Нацкомісії регулювання цінних паперів і фондового ринку у відповідь на запит народного депутата Сергія Мушака.

ЗМІ: Вкрадені облігації з банку Пшонки опинились в екс-фонді Гонтаревої - фото 1

Як повідомляється, ще 4 листопада 2014 року банк, який входив в зону інтересів сина екс-генпрокурора Віктора Пшонки Артема, продав ці облігації компанії "Тера Інвест" з групи "Перспектива", заснованої структурами дніпропетровських бізнесменів Сергія Антонова та Ірини Філіпської. Проте, менше ніж через тиждень, 10 листопада, папери перекинули на інші структури з групи Антонова і Філіпської - ("Фондовий актив", "Центральний брокер"), і нарешті, в той же день продали також за безцінь підставної компанії "Калина трейд".

Відзначимо, що "Калина трейд" була заснована Дмитром Гірніченком, знайомим Вадима Дратвера - екс-заступника голови правління БГ Банку, який, за даними журналістів, і почав виведення цих грошей з банку. У матеріалах Державної фіскальної служби "Калина трейд" фігурує як "ймовірна податкова яма".

Згодом "Калина трейд" продала облігації вже за ринковою ціною - 70 млн гривень - компанії "Інвестиційний капітал - Фонд облігацій" з групи ICU, співвласницею якої до призначення головою НБУ була Валерія Гонтарєва. Інвестфонд ICU в свою чергу погасив ці облігації в березні і квітні 2015-го, коли курс долара досяг 22-23 грн, заробивши таким чином понад 30 млн грн.

ЗМІ: Вкрадені облігації з банку Пшонки опинились в екс-фонді Гонтаревої - фото 2

Коментуючи це розслідування, в Нацбанку заявили, що угоду про продаж облігацій провело керівництво ВАТ "БГ Банк" всупереч вимогам НБУ за відсутності первинних документів і підстав для її здійснення.

"На вимогу НБУ банк протягом тривалого часу так і не надав ніяких підтверджуючих документів щодо здійснення цієї операції та відповідних обгрунтувань. У результаті 27 листопада 2014 ВАТ" БГ Банк "було віднесене до категорії неплатоспроможних", - повідомили в Нацбанку.

Також в НБУ відзначили, що документи по даній угоді в банку відсутні. Крім того, узгодження даної операції з куратором нібито не відбувалося, а для маскування збитку від неї банк у той же день здійснив дооцінку інших активів.

Відзначимо, що на момент виведення коштів з БГ Банку там працювала куратор від НБУ Валентина Дика, яка незабаром звільнилася.

Продаж БГ Банком ліквідних цінних паперів за безцінь, тобто виведення активів з банку напередодні краху, розслідується слідчими в декількох кримінальних процесах, однак те, що всі учасники ланцюга було заздалегідь повідомлені про схему з виведення облігацій, поки не доведено.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme