ЗМІ: У скандалі навколо Deutsche Bank засвітились "друзі Путіна"

Кілька людей з близького оточення президента Росії Володимира Путіна могли отримати вигоду з торгових угод Deutsche Bank, які могли бути прикриттям для виведення коштів з Росії

Про це пише depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Як повідомили джерела видання, йдеться про розслідування Міністерства юстиції США щодо того, чи здійснював Deutsche Bank належний аналіз транзакцій на млрд, які могли бути прикриттям для виведення коштів з Росії, пише РБК.

Deutsche Bank проводить власну перевірку щодо цих операцій, він вивчає рахунки більше десятка організацій, для яких кредитною організацією проводились так звані дзеркальні угоди між Москвою і Лондоном, додали джерела. За їхньою інформацією, у ряді випадків кошти на цих рахунках належали особам з оточення Путіна, включаючи одного з його родичів, ім'я якого не називається, а також двох давніх друзів Путіна Аркадія і Бориса Ротенбергів, що перебувають зараз під санкціями США.

На те, що Ротенберги або інші імовірні клієнти Deutsche Bank є фігурантами розслідування щодо торговельних угод, вказівок немає, уточнили джерела. Транзакції, в рамках яких клієнти купують цінні папери на одному ринку і одночасно продають їх на іншому, можна здійснювати легально. Мін'юст США має намір з'ясувати, чи не порушував Deutsche Bank американське банківське законодавство, зокрема щодо боротьби з відмиванням грошей.

Deutsche Bank відмовився повідомити подробиці про свою перевірку. Банк лише зазначив, що тримає регуляторів у США і Європі в курсі її результатів.

Представник Аркадія і Бориса Ротенбергів Андрій Батурин заперечує будь-яку причетність бізнесменів до дзеркальних операціях або виведення капіталу з Росії через Deutsche Bank, пише агентство.

Розслідування Мін'юсту США кидає додаткову тінь на Deutsche Bank і його московське представництво, пише агентство. За останні місяці банк скоротив штат і оголосив про закриття російського бізнесу цінних паперів. Крім того, Deutsche Bank вже є об'єктом щонайменше трьох кримінальних розслідувань у США, пережив зміну керівництва і очікує витрати на мільярди доларів, почасти у зв'язку із зростанням судових витрат.

Про скандал з відмиванням грошей в Deutsche Bank стало відомо навесні 2015 року, коли ряд ЗМІ опублікував інформацію про почате в банку внутрішньому розслідуванні у зв'язку з виявленими сумнівними операціями з деривативами в Лондоні. У середині липня стало відомо, що департамент фінансових послуг штату Нью-Йорк запросив в Deutsche Bank інформацію про діяльність московського офісу банку в рамках перевірки даних про відмивання грошей.

 

Більше новин про економіку читайте у розділі Гроші.depo.ua.

Loading...
Loading...