ЗМІ: Країни ЄС не зможуть купувати російський газ без згоди Єврокомісії

Єврокомісія зможе отримувати всю інформацію про комерційні контракти "Газпрому" в Європі, в тому числі й щодо цін

Також за новими поправками до законодавства всі міжурядові угоди з енергетики повинні узгоджуватися з Єврокомісією до їх підписання, а всі неєвропейські постачальники газу - повідомляти регулятору про параметри довгострокових контрактів, які можуть бути запитані "для оцінки його впливу на енергетичну безпеку", передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

У розпорядженні видання опинилися два законопроекти Єврокомісії (ЄК), які повинні стати базовими документами для Енергосоюзу ЄС, що створюється. Перший присвячений створенню механізму обміну інформацією про підготовлювані та укладені міжурядові угоди у сфері енергетики. Другий являє собою суттєві поправки до Директиви про безпеку газових поставок від 2010 року, прийнятої у відповідь на російсько-українську газову кризу 2009 року.

Згідно з першим документом, жодна країна ЄС більше не зможе укласти міжурядову угоду в енергетичній сфері без схвалення ЄК. Це питання стало головним болем для Брюсселя кілька років тому, коли європейські країни - учасниці проекту South Stream уклали угоди з Росією на умовах, які у ряді випадків суперечили внутрішньому законодавству ЄС - Третьому енергопакету.

Тепер якщо країна ЄС захоче підписати з іншою державою міжурядову угоду в енергетиці, вона повинна повідомити ЄК про початок переговорів і регулярно повідомляти про їхній перебіг. ЄК отримує право надіслати на переговори свого спостерігача. Той, у свою чергу, може давати поради переговорникам. Підсумкова угода повинна бути схвалена Брюсселем перед підписанням і перед ратифікацією

Нововведення не поширюються на комерційні контракти, і, щоб закрити цей пробіл, ЄК пропонує зобов'язати партнерів всіх постачальників газу з-за меж ЄС надавати дані про свої довгострокові (більше року) контрактах на купівлю газу. Повідомити потрібно буде термін дії контракту, мінімальні і максимальні добові, місячні та річні обсяги, точки здачі газу, а також контрактні умови припинення поставок. Якщо група осіб постачальника має контракти з групою осіб європейського покупця і такі контракти забезпечують більше 40% споживання газу у відповідній країні ЄС, покупець зобов'язаний звітувати не тільки перед місцевим регулятором, але і безпосередньо перед ЄК. По суті справи, із усіх зовнішніх постачальників газу таким критерієм відповідають тільки постачання "Газпрому" до країн Центральної та Східної Європи.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Loading...
Loading...