Журналісти показали, як працює фабрика Roshen у Липецьку

Журналісти показали, який вигляд має фабрика Roshen у російському Липецьку

Журналісти показали, як працює фабрика R…

Біля входу майорять два прапори – рошенівський і російський, проте українського немає, передає depo.ua з посиланням на "Страна".

У внутрішньому дворику рівно припарковані два дитячих автобуси, оздоблені зображеннями з мультиків й цукерок. У скромному кабінеті генерального директора Липецької кондитерської фабрики Олега Казакова немає нічого зайвого. Все, як і личить директорові фабрики. Книжкова шафа, набита радянськими книгами про мистецтво виготовлення солодощів, і окремі полиці, на яких книги про технологію хлібопекарського виробництва: "нове у виготовленні тіста на хлібозаводах". Раніше, колись давно, на цій фабриці пекли булки й хліб. Тепер роблять цукерки.

На підвіконнях великі радянські вазон-джунглі, стіни обвішані грамотами й нагородами від російської влади, з яких зрозуміло - фабрика справно платить всі податки: за минулий рік Липецький Roshen сплатив у російський бюджет понад мільярд рублів.

Від адміністрації міста Липецька й липецької міської ради депутатів подяка - за заслуги перед Липецьком. Колективу липецької кондитерської фабрики - "За вагомий внесок у діяльність кондитерської корпорації "Roshen" від Москалевского. Це колишній однокурсник Казакова, який головний у корпорації і фактично керує Липецьком із Києва. Це від нього Казаков отримує шаблони етикеток й упакувань цукерок, у нього ж Казаков запитує дозволу, чи можна давати журналістам інтерв'ю. За словами гендиректора, успіх Roshen тримається на професіоналізмі саме цієї людини.

На "шоколадній фабриці Порошенка" у Липецьку з порогу стає зрозуміло - немає тут шоколаду. Тут його ніколи й не було.

Журналісти показали, як працює фабрика Roshen у Липицьку - фото 1

У цеху, де випускають найбільш популярні желейні цукерки "Шалена бджілка", тепло й пахне як на кухні в бабусі, коли вона варить згущене молоко для вафельних трубочок. Немає тут шоколадних рік, але зліва і справа гудуть виробничі лінії, на яких чергують робітники фабрики в протишумних навушниках. Усе тут поспішає, дзижчить, перевалюється, сиплется, кришиться, ріжеться, загортається й упаковується, ніби це не цукерковий цех, а Діснейленд зі швидкісними гірками для ліліпутів у різнобарвних каптанах. Або ж це підземне місто гномів, де казкові герої добувають свої скарби.

2014 рік був дуже важким для керівництва Липецької фабрики. З 1800 працівників довелося звільнити понад половину. Сьогодні їхня кількість по всіх філіях Липецької фабрики досягає 900 осіб.

Журналісти показали, як працює фабрика Roshen у Липицьку - фото 2
Головна причина - зниження попиту на продукцію. Як через загальну кризу, так і через патріотичний саботаж російських споживачів. В 2015 році, за словами генерального директора Липецької кондитерської фабрики Олега Казакова, справи трохи пішли на поправку. Принаймні, людей більше не звільняють.

В 2014 році фабрика припинила роботу через позов конкурентів - російського холдингу "Об'єднані кондитери" за неправомірне використання радянських кондитерських брендів. У рамках цієї справи Тверський районний суд Москви наклав арешт на 2,8 млрд рублів, які перебували на рахунках компанії в Росії. Майже рік тому, 1 квітня 2015 року, роботу підприємства заблокували представники силових структур. Щоправда, потім пішли. А рахунки вдалося розблокувати.

На питання, що таке сліпий траст, куди, начебто Порошенко передав свою частку в Roshen, директор знизує плечима: "Траст? Не в курсі, краще про це в Києві запитувати, я не зовсім розумію, що це. Ми тут ніби самі по собі".

У цілому співробітники фабрики за роботу тримаються. Зарплата на фабриці - 24-27 тисяч рублів. У гривні - 10-11 тисяч.

У їдальні ситно і смачно – м'ясо, риба, кілька видів салатів і компот. І дійсно, в останній рік життя на фабриці якось потихеньку пішло на проправку.
Голосні цехи повторюються один за одним, у кожному роблять новий вид цукерок. При переході із цеху в цех доводиться мити руки й поправляти шапочку на волосі: не дай Бог, хоч одна волосина випаде з-під шапки й потрапить у виробництво.

Казаков показав вітрини з ідеальними зразками продукції, на яких виставлені цукерки у двох різних упакуваннях: до війни й після початку. Різниці жодної, крім того, що посткризове впакування розбрендоване. Тобто немає на ній мітки Roshen - антикризовий захід менеджменту, щоб не дратувати покупців. Після того, як фабрика зробила цей вимушений ребрендинг, продажі продукції зросли.

У Криму в супермаркетах продаються цукерки Roshen вашої фабрики, туди теж роблять поставки.
"Так, начебто робимо. Де-факто це зараз територія Росії, а ми по всій країні торгуємо", - відповів на запитання про поставки продукції в Крим Казаков. При цьому інформацію про те, що Липецька фабрика виконувала спецзамовлення на 23 лютого як для Кремля, так і для "ДНР", він спростував.
"Це фейки. Ми регулярно їх спростовуємо. Не можемо ми робити такі речі, тому що весь бренд-бук нам надсилають із Києва. Про 23 лютого взагалі фейк, тому що, як ви бачите, у нас немає виробництва шоколаду. Я вже стомився відбиватися від цих фейків", - заявив гендиректор.

Журналісти показали, як працює фабрика Roshen у Липицьку - фото 3

Також Казаков показав ще один будинок фабрики - величезний логістичний комплекс, що, за словами журналіста, схожий на будинок "Мистецького арсеналу" - величезний, із паллетами під стелю.

Казаков пишається всім, особливо роздягальнями для персоналу, де сяючі санвузли й нові шафки для перевдягання. Поки пусті.

На запитання про суд щодо розблокування рахунків компанії, завдяки чому Порошенко зумів вивести з Росії свої дивіденди, - було це рішення суду "домовленим" чи просто російський суд ухвалив його по справедливості й закону, Казаков говорить про другий варіант, про справедливий суд.

Позиція практично всіх робітників фабрики – політика й особисті переконання окремо, а фабрика окремо. Складні відносини між Україною й Росією не повинні заважати процесу виробництва "Шаленої бджілки".

Та й у більшою мірою людей турбує не політика, а статок у їхніх родинах. Щоб премії платили й грошей на відпустку вистачило.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme