Золотовалютні резерви України зросли майже на мільярд доларів

Обсяг міжнародних резервів України на 1 листопада становив ,962 млрд, збільшившись за місяць на 2 млн

Як повідомили в Національному банку України, збільшення резервів відбулося насамперед за рахунок купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку України, передає depo.ua.

У жовтні регулятор придбав на міжбанківському ринку 0,5 млн. Значна частка із цих коштів (5,2 млн) була придбана на аукціонах.

Крім того, міжнародні резерви Національного банку поповнилися за рахунок надходжень від банку KFW (Німеччина) на користь уряду України в розмірі 9 млн.

В НБУ підкреслили, що резерви зросли, незважаючи на необхідність здійснення платежів з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. У жовтні на ці цілі було спрямовано ,7 млн, з яких ,2 млн - обслуговування за державними цінними паперами.

Також у жовтні Національний банк здійснював інтервенції на міжбанківському валютному ринку України. Минулого місяця регулятор продав банкам іноземної валюти у розмірі ,5 млн, із них ,5 млн було продано під час голландського аукціону, який проходив 30 жовтня.

Голова Національного банку Валервя Гонтарева відзначила, що найближчим часом очікується візит місії МВФ, який був відкладений з технічних причин. НБУ планує отримати третій транш кредиту, який дасть змогу збільшити міжнародні резерви до млрд.

Регулятор запевняє, що наразі обсяг міжнародних резервів України є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій уряду та НБУ.

Раніше голова НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що регулятор має намір через чотири роки наростити міжнародні резерви до млрд.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші