Яресько: розмовляти з Росією про "борг Януковича" допомагає Німеччина

Німеччина надає допомогу Україні в організації переговорів з Росією про реструктуризацію боргу і Київ розраховує на продовження такої допомоги для досягнення результату

Про це міністр фінансів Наталія Яресько заявила журналістам у п'ятницю в кулуарах "Українського сніданку" в Давосі, повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми завжди відкриті (до переговорів з РФ про реструктуризацію боргу – ред.). Я веду розмови разом з нашими друзями і партнерами в Німеччині", – сказала вона.

Яресько нагадала, що міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле допоміг в організації зустрічі з міністром фінансів РФ Антоном Сілуановим 12 жовтня в Лімі (Перу) у кулуарах засідання МВФ і брав участь в ній.

Коментуючи зустріч з Шойбле в Давосі 21 січня, Яресько сказала, що він і далі допомагатиме в організації зустрічей з Мінфіном Росії.

Вона висловила жаль, що російська делегація не змогла зустрітися в Давосі, але припустила, що така зустріч все ж відбудеться найближчим часом і може пройти в Берліні.

Яресько додала, що Київ як і раніше відкритий до переговорів і реструктуризації, але її умови не повинні бути кращими, ніж ті, за якими була проведена реструктуризація для приватних кредиторів.

Нагадаємо, у грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

30 грудня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу перед Росією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme