Чому Яценюк молиться на МВФ

Залежність від МВФ в першу чергу потрібна Яценюку, щоб шантажувати українців

Чому Яценюк молиться на МВФ…

Верховна Рада підійшла впритул до найболючіших, але й найважливіших передноворічних питань – держбюджету на наступний рік та та відповідно нового Податкового кодексу, на якому цей бюджет базуватиметься. Урядовий проект держбюджету вже встигли охрестити антисоціальним, а податковий - імітацією реформи. Натомість головний залізобетонний аргумент від Арсенія Яценюка – він виконує вимоги Міжнародного валютного фонду, без співпраці з яким українській державі прийде швидкий і болісний кінець, а отже жодного вибору у нас немає.

Насправді ж ставлення до побажань МВФ як до Святого Писання, м'яко кажучи, не є виправданим, адже в МВФ не зовсім благочинна організація і відстоює власні інтереси та інтереси країн ЄС, які не завжди збігаються з українськими. Візьмемо приміром одну з контраверсійних норм проекту Податкового кодексу – скорочення 100% автоматичного повернення ПДВ для аграріїв до 25%. Не складно спрогнозувати, що після набуття чинності такої норми велика частина українських аграрних кампаній просто збанкрутіють, після чого європейські інвестори зможуть викупити їх за безцінь. А аграрний сектор – це один з локомотивів української економіки.

Втім для Арсенія Петровича "воювати" з МВФ особливо і не потрібно, адже для нього Міжнародний валютний фонд – це паличка-рятівничка, на яку можна списувати усі свої непопулярні кроки і в разі чого шантажувати і простих українців і українських парламентарів. Якщо ж раптом Яценюк змінить риторику, мовляв, МВФ викручує Україні руки, в той час, як Україна реально воює, захищаючи від агресії Путіна не лише себе, а ще й Європу, українського прем'єра не зрозуміють ані на Заході, ані на в самій Україні. Кому-кому а точно не Яценюку, до діяльності якого накопичилася сила-силенна запитань, нарікати на МВФ. 

Що ж робити Україні, аби позбутися диктату МВФ? Для цього потрібно зробити дві прості речі. По-перше прибрати усіх нинішніх переговорників з валютним фондом – Яценюка, міністра фінансів Наталю Яресько та голову Нацбанку Валерію Гонтареву. Натомість делегувати до МВФ переговорника, який буде відстоювати інтереси України, наприклад, того ж Саакашвілі. Який має донести і до МВФ, і до європейської громадськості одну просту річ – викручувати Україні руки в той момент, коли триває війна з Росією, дещо необачно і для самої Європи. Він має чітко пояснити, що на невигідні умови Україна в жодному разі не погоджуватиметься. Але, якщо через припинення співпраці з МВФ в Україні "пропаде всьо", то серйозні неприємності так чи інакше почнуться і на Східних кордонах Євросоюзу – від масового напливу українських біженців, до експорту кремлівських "народних республік".

Приклад Греції підказує, що виторгувати у міжнародних фінансових структур прийнятні для себе умови кредитування цілком реально, якщо не використовувати європейські і світові інституції у власних політичних цілях для шантажу українців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme